2.3.2021. 17:25
0
"Ja sam prvi bio na skijanju, jedno na drugom, nikakvih kontrola, bezveze je ovo šta nam rade. Ono jučer je bila jedna bezveze utakmica"
Jučer je na stadionu Grbavica odigran 141. po redu derbi gradskih rivala Željezničara i Sarajeva.

S obzirom na okolnosti, zaključak je da igrači nisu mogli pružiti bolju igru. Duga pauza između prvog i drugog dijela sezone u BiH, pandemija koronavirusa, pa i nedostatak igračkog kvaliteta, uvjetovali su da još jednom, ovaj put samo putem malih ekrana, svjedočimo najnepopularnijem rezultatu, 0:0.

U konačnici jednim bodom zadovoljniji mogu biti fudbaleri Sarajeva, jer su i nakon ovog kola, održali devet bodova prednosti u odnosu na svog najvećeg rivala Željezničar.

Svoj osvrt na jučerašnju utakmicu imao je bivši fudbaler Sarajeva, Alen Avdić.

"Pratio sam utakmicu, ali nisam ništa upratio. Ništa se nije moglo vidjeti. Osim golova nedostajala je i igra dva tima. Jedan bod  više na kraju odgovara Sarajevu. Ne znam šta je bila taktika trenera, ali na kraju je ispala jedna bezveze utakmica", rekao je Avdić za Source.

Smatra da se očekivalo više od Sarajeva.

"Prvak si države, bježiš devet bodova, logično je da su navijači više očekivali od Sarajeva. Vjerovatno su i noge teške poslije duge pauze. Odlazak Rahmanovića i Tatara se svakako osjeti i bit ćemo sretni ukoliko to ne bude utjecalo na kraju u borbi za titulu. Mešanović će biti dobro pojačanje, nedostaje mu treninga sa ekipom, tek je došao. Žao mi je što mali Dal Varešanović nije dobio priliku da pokaže šta zna", govori Avdić.

Istakao je da odlazak Rahmanovića i Tatara ne bi trebao umanjiti kvalitet igrača koji su ostali u ekipi. Osvrnuo se i na igru Željezničara.

"Prvo poluvrijeme Željo je bio bolji, dok je Sarajevo dominiralo u drugom dijelu. Mislim da će na kraju Željo opet biti glavni konkurent Sarajevu. Volio bih da Sarajevo pobjegne još deset bodova, pa neka se Željo bori za drugo mjesto sa ostalim ekipama", kroz smijeh nam je rekao Avdić.

Odluke nadležnih da se sportski događaji odigravaju bez prisustva publike smatra besmislenim.

"Ovo već prelazi granice normalnog, bezveze je ovo što nam rade. Više od godinu dana ne puštaju publiku na stadione. Ljudi se okupljanju van sportskih manifestacija. Evo prvi sam ja išao na skijanje, nije bilo nikakvih mjera, ni kontrola, jedno na drugom. Ako se može u jednoj u Rusiji igrati, Ukrajini, gdje desetine hiljada ljudi umire dnevno, trebalo bi i kod nas. Puno značilo svakoj ekipi da igra pred publikom. Vjerovatno ovo stanje nekome odgovara", zaključio je bivši provotimac Sarajeva Alen Avdić.


Novinar: Admir Oručević





0
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.