8.9.2022. 19:52
0
"Svi me pitaju šta ću ja u politici, a meni politika ne može uzeti, niti dati posao. Ljudi previše idealiziraju druge zapadne zemlje, a zapostavljaju našu državu"
Dženana Subašić, profesorica njemačkog jezika i književnosti, menadžerica privatne kompanije, ali i kandidatkinja za Skupštinu Kantona Sarajevo delegirana ispred stranke Narod i pravda (NiP), govorila je za portal Source.

"Zašto mladi ljudi odlaze? Mislim da je glavni razlog, barem iz komunikacije sa mladim ljudima, jeste kvarna politika, kvaran politički sistem koji je jednostavno sve nas stavio u labirint iz kojeg ne možemo izaći. U vrtlogu smo kvarnog političkog sistema, režima kojeg je teško promijeniti i na nama mlađim generacijama je sada teško breme", za Source govori Subašić te dodaje:

"Svaki drugi učenik koji sjedne kod mene na času, kaže da mu ne odgovara politički sistem ili obrazovni sistem i da samo želi da ide odavde. Ljudi misle da je bolje negdje drugo. Čuju plate dvije ili tri hiljade eura zarađuju, ali u suštini ne gladaju druge vanjske faktore koji utiču na tu platu koju bi oni vrlo brzo potrošili... Mislim da ljudi previše idealiziraju druge zapadne zemlje, a zapostavljaju našu državu", navodi Subašić. 



Cijeli razgovor je u videu koji je u prilogu. 



Novinarka: Aldina Rovčanin 
Snimatelj: Kenan Ćemo 
Montaža: Emir Preljević 

 
0
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.