2.10.2017. 17:42
5
''Čovjek je suprugu držao u naručju i vrištao: O Bože draga, žao mi je, ja sam kriv. Bila je upucana u glavu i prekrivena krvlju''
Najmanje 50 ljudi je ubijeno, a više od 200 ranjenih u pucnjavi koja se desila na koncertu u Las Vegasu. Kako prenose američki mediji, ovo je nasmrtonosniji pokolj u modernoj historiji SAD-a

Ubica je iz svoje sobe na 32. spratu hotela Mandalay Bay pucao iz automatskog oružja na oko 30.000 ljudi koji su prisustvovali koncertu na otvorenom. Kasnije je identifikovan kao 64 – godišnji Stephen Paddock, a kako je kazao šef policije Joe Lombardo, Paddock je izvršio samoubistvo prije nego je policija stigla.

''Bio je normalan čovjek, nešto mu se dogodilo, odlijepio je ili nešto slično'', kazao je Eric Paddock, Stephenov brat, koji je istakao kako se posljednji put sa bratom čuo nedugp nakon uragana Irma, koji se desio na Floridi.

Policija je također pronašla i 62 – godišnju Marilou Danley, koja je živjela sa Paddockom, a za koju smatraju da je također povezana sa ovim slučajem, no Lombardo nije iznosio detalje o tome da li je i ona također uključena u pucnjavu, nego ju je samo opisao kao 'saradnika'. Kako saznaju američki mediji, Marilou je državljanka Australije, sa indonezijskim porijeklom.  No, nakon nekoliko sati, iz policije je saopšteno kako se Marilou nalazi van države, te nije bilo u kontaktu sa Paddockom.

Brian Hodge nalazio se u sobi pored Paddockove, te u trenutku kada je Paddock počeo pucati Brian se vraćao u svoju sobu.

Rezultat slika za Brian Hodge

''Bilo je baš 'hardcore', pucao je bez prestanka 20 sekundi, onda je prestao na pet sekundi, pa opet nastavio. Ispalio je mnogo hitaca, ne mogu reći koliko tačno. Do mene je dotrčala jedna žena i rekla: Moraš se vratiti, u onoj sobi je ubica, a onda smo svi počeli bježati. Kada smo sišli dolje, bio je haos. Samo smo čuli ispaljivanje metaka i iduće što smo vidjeli bila su svjetla helikoptera koja si letjeli iznad nas. Samo sam ležao na podu, bilo je kao scena iz filma. Ubica je bio negdje iznad nas. Nisam htio da iko zna gdje sam, pa sam se sklupčao i šutio. Bio je to najstrašniji trenutak u mom životu'', opisuje Brian.

Brianna Hendricks,koja je sa svojom majkom proslavljala 21. rođendan, opisala je trenutak koji se desio samo 45 minuta prije nego će početi pucnjava.

Rezultat slika za las vegas attack witness

''Jedna žena je vrištala: Svi ćete umrijeti, svi ćete jebeno umrijeti danas. To je bilo jedno 45 minuta prije nego će se sve desiti, ali osiguranje ju je ubrzo smaknulo odatle. Očito nam je govorila, ili da nas upozori, ili da nas upozori da ćemo umrijet i da je ona dio toga. Govorila je to nakon što se posvađala sa nekom gospođom u prvim redovima, pa smo mislili da to govori iz ljutnje, niko nije mislio da će se to stvarno desiti'', rekla je Brianna.

Najopsežniji i najpotresniji opis svih događaja koji su se desili u Las Vegasu dala je Gail Davis, koja se također našla na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme. Ona je sa svojim mužem došla na koncert kako bi slušala Jasona Aldeana, jednog od izvođača. Kako je rekla, odjednom se čula neka pucnjava, no svi su mislili da su petarde, no onda je postajalo sve jače i intenzivnije, tada je njen muž rekao: To nisu petarde, ovo zvuči kao poluautomatsko oružje. Tog trenutka je nastao opšti haos.

Rezultat slika za gail davis las vegas shooting

''Pogledala sam desno, mlada djevojka koja je stajala pored mene tokom koncerta je pala, uhvatila se za stomak i pogledala svoje ruke, koje su bile sve krvave, sa druge strane sam samo čula vrisak, a onda ugledala djevojku koja se srušila mrtva ispred mene. Dok smo bježali, policajci su me pokušavali zaštiti svojim tijelom, čula sam jednog kako govori: O moj Bože. Taj policajac je sve vrijeme išao za mnom, pomislila sam: On je moj anđeo čuvar, nije me nikako napustio, otkako je počela pucnjava.'', pričala je Gail.

Izjavila je kako je osjetila kao da se pucnjavi približavaju, kao da joj je ubica blizu, a onda je pogođen njen muž.

''Policajci su rekli da se moramo maknuti odatle, ali da se maknemo od osvijetljnih mjesta, samo da trčimo i trčimo. Dok smo trčali, oko nas su ležala beživotna tijela, ljudi su krvarili. Jedan čovjek je u naručju držao svoju djevojku, ili suprugu, plakao je i govorio: O Bože, draga, žao mi je, žao mi je ja sam kriv za ovo. Bila je pogođena u glavu i prekrivena krvlju''

Kada su uspjeli pobjeći svuda oko njih su bila ambulantna kola, policijska auta, bilo je srceparajuće. Bila je to tako nerealna scena.

''Sjećam se žene koja je vrištala i govorila: Ne mogu naći svoje dijete. Ne mogu naći svoje dijete''

Rezultat slika za las vegas attack

Davis kaže kako je policija odmah došla i nastojala svima pomoći, bili su nevjerovatni.

''Svi smo došli zajedno ovdje, policija je zaista nevjerovatna, toliko sam ponosna na njih. Ne znam gdje je policajac koji me spasio. Zapamtila sam njegovu facu i otići ću u stanicu da mu se zahvalim što mi je spasio život'', ispričala je za kraj.

(Amila Alijagić)

5
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.