4.1.2018. 12:48
0
Saša Magazinović: Moje namjere su iskrene i čestite, potaknute su informacijama dobijenih od onih koji profesionalno obavljaju dužnost, jer ne mogu više da gledaju šta se dešava
Nekoliko dana pred kraj prošle godine zastupnik u Parlamentarnoj skupštini BiH Saša Magazinović je pokrenuo lavinu komentara i jako zainteresovao javnost svojom izjavom o ne postojanju granične policije na graničnom prijelazu kod Rudog sa Republikom Srbijom.

"Ja sam upozoren od ljudi koji se profesionalno bave zaštitom granice, a i od ljudi koji žive na ovom području  za taj fenom graničnog prijelaza kod Rudog. Ima on svojih specifičnosti  jeste tu  granica ispresjecana međutim činjenica je da se može ući na teritoriju republike Srbije bez ikakve kontrole, uzeti robe koliko hoćete i uči u BiH da vas niko ne pregleda, a poslije samog ulaza u Srbiju prije nego što će uslijediti granica koja je tamo negdje 3 ili 4 kilometra poslije imate mogućnosti  da koristite  puteve koji su dosta solidni, ja sam imao prilike da ih vidim i da bez ikakve granične kontrole dođem do mjesta Priboj u Srbiji, a onda od tog mjesta sam mogao ići gdje god sam želio.” Rekao je za Source Saša Magazinović

Postavlja se pitanje da li su građani, ali prvenstveno mlađa populacija sigurna jer postoje rupe u tako reči “graničnom sistemu” tako što na svim graničnim mjestima gdje bi trebalo biti nema policije koja bi čuvala ulaz i izlaz u državu i na taj način štitila građane.

“Granična policija se oglasila i rekla da oni kontrolišu sve kategorizirane ceste, što je sasvim normalno, ali ja nisam još vidio čak ni na filmu recimo narko dilera ili krijumčare ljudima koji idu preko graničnih prijelaza, naravno da idu nekategoriziranim cestama  kojih je jako puno, ono što ide u prilog svemu ovome što ja govorim su riječi načelinika opštine Rudog koji je u izjavama za nekoliko medija potvrdio ove navode.” Rekao je za Source Magazinović

Dodaje: “Da je granična policija odgovorila  “svjesni smo problema, radimo na njegovom riješavanju, možete li vi u parlamentu da odobrite veće buđete ili zaposlite veći broj ljudi”, ja bih bio izuzetno zadovoljan i bio bih njihov saradnik u ispravljanju ovih neporavilnosti, a pošto su se oni pokušali opravdati i učiniti ovu situaciju normalnom imam za njih novi set pitanja: Zašto nema patrola koje su prije stajale na tom mostu? Da li ljudi možda patroliraju na drugim područjima gdje je mnogo manji problem, a ovo ostavljaju? Da li je bilo nekih zloupotreba u graničnoj policiji…? Dakle očigledno je da  će ova priča biti aktuelna u narednom periodu. Rekao je za Source Magazinović.

Možda čak Bosna i Hercegovia ide u nekom pozitivnom smijeru i nekoj svjetlijoj budućnosti, a možda je ovo I šansa da se da mladim osobama mogućnost da kažu šta misle I da se trude uspjeti u svom poslu, ali I da vjeruju da mogu Bosnu I Hercegovinupovesti ka većem prosperitetu.

“Moj lični cilj je da ne samo moje nego bilo čije dijete u Bosni I Hercegovini  ne dođe u priliku da im neko da drogu koja je prošla na neki od prelaza gdje ljudi koriste poroznost granične službe sa nekom susjednom državom ili sa druge strane  ne želim da se zaobilazi granica nego da se plaćaju sve dađbine na naravno legalnu robu. Moje namjere su iskrene i čestite a još jednom ponavljam potaknute su informacijama dobijenih  od onih od koji profesionalno obavljaju dužnost između ostalog i izaštite granice jer ne mogu više da gledaju  šta se dešava na ovakvim ili sličnim mjestima.” Za Source je rekao Saša Mgazinović

(Ajla Hurko)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.