18.5.2018. 13:41
1
Mektić zaprijetio: Imamo mi odgovor na ovo. Oni čije su se glave usijale će biti sakcionisani zbog problema oko migranata
Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić održao je vanrednu konferenciju za medije povodom situacije sa migrantima na Ivan-sedlu.

Piše: Haris Ahbabović

"Nema šatorskih naselja u ovoj zemlji, niti će ih biti. Svi migranti će biti smješteni u izbjegličke centre. Oko 4.000 migranata je ušlo u BiH, a sve ijednog smo do sada evidentirali. Međutim, njih 99 posto nema apsolutno nikakve dokumente sa sobom. Neki su na ulazu dali jedan, u Sarajevu drugi, a na izlazu treći identitet", rekao je Dragan Mektić danas na vanrednoj press konferenciji.

"Nema dizanja rugu, to je najlakše. Garantujem građanima Bosne i Hercegovine da ćemo riješiti ovaj problem. Već smo smanjili broj migranata i pokušat ćemo da smanjimo broj migranata. Postupat ćemo s njima veoma humano o po propisima", rekao je Mektić.

"Komesar HNK je samovoljno uzeo pravdu u svoje ruke i derogirao zakone ove zemlje. On ne razumije uopće o čemu se radi. Zakon o izbjeglicama je donesen još 2006. godine", istakao je Mektić.

"Uhapsili smo preko 30 ljudi koji su prevozili migrante, u pitanju su veoma teške kazne za te ljude. Ja ne mogu da dajem kvalifikacije ko je izbjeglica, a ko ekonomski migrant. Veliki broj njih je zatražio azil, preko 3.000 ljudi je zatražilo azil. Ne možemo prekrojiti taj postupak. Najveći broj onih koji su podnijeli taj zahtjev, nisu se kasnije javili na zahtjevni postupak", kaže Mektić.

"Imamo mi odgovor na ovo. Oni čije su se glave usijale će biti sakcionisani", kratko je na kraju poručio Mektić.

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.