5.10.2018. 16:07
1
Željko Komšić i Čedomir Jovanović predvodili šetnju mira kroz Sarajevo
Kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić i predsjednik LDP-a iz Srbije Čedomir Jovanović predvodili su danas „šetnju mira“ ulicama Sarajeva.

Jovanović je istakao kako je u Sarajevo stigao dati podršku „čovjeku kojem bi u svakom normalnom društvu ljudi prilazili i pitali ga šta da rade dalje“.

- Željka i mene simobilizira jedna svetinja, a to je očuvanje mira u Bosni. Ovaj mir koji imamo, moramo sačuvati. Željko se sada brani, ali ne u nekom ratu – kazao je Jovanović razlog svog dolaska u Sarajevo.

On je dodao kako zvanična Srbija ima svog favorita Milorada Dodika i da se na taj način direktno miješa u izborni proces u Bosni i Hercegovini.

- Znam da kad god je mirna Bosna, tada je mirna i Srbija. Moja Srbija je uvijek stradala kada je stradala i Bosna. Možda to nije tako izgledalo 1995. godine, ali 1999. ljudi su mogli da razumiju ono o čemu sam ja govorio kada su vidjeli kolone koje su špartale Beogradom i Srbijom zbog nesreće u koju nas je dovela luda politika Slobodana Miloševića – poručio je Jovanović.

Lider Demokratske Fronte Željko Komšić napomenuo je dva dana prije održavanja izbora u našoj zemlji kako BiH ima loš trend izlaznosti građaan na izbore, jer se ljudima ogadila politika.

- Ljudi su dovedeni u stanje ravnodušnosti, ali ovi izbori nisu samo pitanje politike. Oni su svojevrstan test o tome jesmo li odustali od Bosne i Hercegovine. Ja vjerujem da nismo. Ni oni koji žele uništiti Bosnu i Hercegovinu nisu odustali od svojih planova, to je barem danas svima jasno kazao je Komšić.

On je pozvao građane da ustanu protiv toga bez obzira na naciju, religiju i stranačku pripadnost.  

- Mir je naše jedino oružje. Sačuvat ćemo ga jedino tako što ćemo svojim glasom spriječiti politike koje za svoj strateški cilj imaju konačnu podjelu naše države – zaključio je Željko Komšić.

Podsjećamo, kalicija DF-GS otkazala je današnji najavljeni završni skup ispred Zemaljskog muzeja zbog protesta za stradalog mladića Dženana Memića. Umjesto skupa, članovi ove koaicije odlučili su održati šetnju ulicama Sarajeva i družiti se s građanima.


(Patria/Admir Oručević)

1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.