13.11.2018. 21:01
0
Bosić: Opozicija u Republici Srpskoj se pokušava svesti na srbijanski slučaj, to je opasno
Mladen Bosić, visoki funkcioner Srpske demokratske stranke (SDS) otkrio je danas da se stidi onim što se dešava u Republici Srpskoj i činjenici da neki kadrovi SDS-a koji su dobili povjerenje građana RS-a svoj mandat prodaju Miloradu Dodiku.

- Nisam iznenađen onim što se dešava trenutno u RS. Nazirao se post izborni napad na SDS. Reći ću vam iskreno, ja se na neki način stidim ove situacije, stidim se što se ti ljudi ne stide. Što bi rekla omladina to je neka vrsta transfera blama. Da jedno pričate u izborima a onda odete i prodate taj mandat političkom protivniku. Mislim da se građanima zgadila ova situacija. Da dodatno gadi čitavu političku scenu i da će to imati reperkusije na političku scenu, jer radi se o pokušaju uništavanja opozicije u RS. 

Za funkcioniranje demokratije mora postojati pozicija i opozicija, jer na toj vagi i donose odluke, i vrši korekcija odluka koju vlast donosi. Čini mi se da ovo ide u pravcu da se opozicija u RS svede na nešto što je opozicija u Srbiji i da mi smo već zakoračili u jedno autoritarno uređenje – kazao je Bosić.

On je pojasnio da pojedinci unutar SDS-a ističu da bi SDS trebao da bude Dodiku ono što je Socijalistička partija Vučiću.

- Ja mislim da bi to bio kraj SDS-a. U svakom slučaju ako stranka odluči na takvo što ja sigurno neću biti dio toga – pojasnio je Bosić.

Ističući da je slabljenje opozicije neki novi politički fenomen u Istočnoj i Jugoistočnoj Evropi iskazao je bojazan da ne zna kako će se opozicija u RS izvući iz ove situacije.

- Kako ćete drugi put navesti da ljudi glasaju za vas, jer će reći ako glasamo za opoziciju otići će da prodaju mandat. Ja ne znam kako se ti ljudi pogledaju u ogledalo. Ovdje se radi o obrazu o nečemu što se izgubilo u politici i to najdrastičnije u RS – dodao je Bosić.


(NAP/Amila Alijagić)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.