16.11.2018. 21:03
15
Izetbegović: Za predsjednika sam siromašan, kroz nekoliko dana ću biti na birou
Bakir Izetbegović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednik Stranke demokratske akcije, kazao je za N1 da ''nije bogat čovjek'' i da će biti ''na birou kroz tri do četiri dana''.

Pri stavu je da državno Predsjedništvo uopšte nije rastrošno. Kao argument u prilog tome je izrazio tvrdnju da će "trećinu budžeta" ostaviti svojem nasljedniku. Dotakao se i svojih ličnih troškova.

"Ja lično, živim vrlo skromno. Hranim se u Predsjedništvu, ali platim sve svoje ručkove. Za jednog predsjednika sam siromašan čovjek. Imam kuću, nemam automobil. Imam parcelu od dva duluma", rekao je Izetbegović.

Ne demantuje da su građani Bosne i Hercegovine siromašni, ali, kako je kazao, sve su manje siromašni. U prilog tome je naveo da je u proteklom mandatu vlasti zaposleno 70.000 ljudi i to većinom u realnom sektoru. Kao razlog za smanjenje nezaposlenosti je naveo i odlazak ljudi iz zemlje za koji smatra da je "najvećim problemom". Ovaj problem je objasnio sljedečim riječima:

"Evropska privreda koja raste i evropska nacija koja se smanjuje - fertilni, radni dio stanovništva se smanjuje - tu se stvara prostor. Samo Njemačkoj treba milion i 400.000 radnika kojima se nude dobri uslovi. Nekada su gastarbajteri imali samo pidžamu i radno odijelo. Dva puta su godišnji dolazili kući i slali par stotina maraka svojim porodicama", kaže Izetbegović, prenosi N1.


(Amila Alijagić)

15
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.