5.1.2019. 8:21
0
"Imam osjećaj da se kod nekih ljudi u mom SDP-u vodi neka politička borba za određene pozicije"
Potpredsjednik SDP-a Miro Lazović izjavio je da on pokušava voditi politiku koja podrazumijeva traženje rješenja, prije svega za državu BiH, ali da i u njegovoj stranci ima ljudi koji ne razumijevaju procese kroz koje prolazi država BiH i socijaldemokratija kao ideje.

"Socijaldemokratija kao ideja treba biti integrativna. Ona treba da spaja, da otvara dijalog, da traži rješenja, a imam osjećaj da kod nekih ljudi, i u mojoj stranci, uglavnom se vodi neka politička borba za određene pozicije, dok nam država curi između prstiju", rekao je Lazović za N1 televiziju.

On je dodao da SDP treba biti ozbiljna politička stranka, koja će svojim izjavama i politikom pokazivati da je stranka koja zna šta je država, kako čuvati državu, te da je stranka koja ima jaku državničku politiku.

"Mislim da to još nedostaje mojoj partiji i na tome ću insistirati", rekao je Lazović. Kritikova je povećanje plata u Parlamentu Federacije BiH, ističući da je to greška koju SDP nije trebao uraditi, dok je za nove SDP-ove ministre u Vladi Kantona Sarajevo rekao da nemaju političkog iskustva, ali da im treba pružiti priliku da se dokažu.

Govoreći o odnosu susjednih zemalja prema BiH Lazović je rekao da je hrvatska politika pala pod uticaj čestih istupa Bože Ljubića u Hrvatskom saboru i posjeta Dragana Čovića hrvatskim zvaničnicima, te da se pokušava zaštititi inters HDZ-a a ne interes hrvatskog naroda u BiH.

(Patria / N1 / Haris Ahbabović)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.