2.7.2019. 15:53
0
"Dženan je imao jedan udarac u glavu, obdukcija je to pokazala. Tri i po godine govorim da je Dalida Burzić kriminalac i da je optužnica lažna"
FOTO: Source.ba / Arhiva
Danas je počelo ponovljeno suđenje Ljubi i Bekriji Seferoviću za izazivanje saobraćajne nesreće i spriječavanje dokazivanja u slučaju smrti Dženana Memića, a nakon što je Vrhovni sud FBiH ukinio prvostepenu oslobađajuću presudu Kantonalnog suda. Otac stradalog mladića Muriz Memića kazao je nakon današnjeg suđenja da je „ovo sramota, grehota i haram šta je Vrhovni sud uradio.“

„Ta trojica vrhovnih konja Emir Neradin, Slavko Marić i Dragan Čorlija ovo su napravili mom Dženanu. Ne daju mi da se smiri dijete. Nisu ovo smjeli nikako uraditi ako ništa iz ljudskih razloga, ali oni su imali naredbu „potkovanog“ Milana Tegeltije koji je došao da uništi pravosuđe u BiH. On je ispunio svoju zadaću i sad može ići. Pravosuđe je uništeno. Tri i po godine govorim da je Dalida Burzić kriminalac, da je optužnica lažna i dalje stojim iza toga. Dženan nije imao povreda koje je Tužilaštvo nabrojalo oštećenja na kombiju. Dženan je imao jedan udarac u glavu, obdukcija je to pokazala. Oni to nikad ne mogu promijeniti, povrede ostaju te koje su nađene. Ovo je sramota Vrhovnog suda FBiH, Ustavnog suda BiH, Federalnog tužilaštva“, kazao je Memić.

On je istakao da još uvijek vjeruje Gordani Tadić, glavnoj tužiteljici Tužilaštva BiH. 

„Očekujem da uradi ovaj posao do kraja. Minuta je do 12. Gordana Tadić ima ogromne pritiske političara. Ja sam je samo pitao hoće li moći izdržati rekla je da hoće. Saslušali su nove svjedoke, imaju nove dokaze to više niko ne može sakriti. Za 10 godina ljudi će se smijati Ustavnom i Vrhovnom sudu. Dalidi Burzić mogu samo poručiti da nikada neću stati jer sam upravu i ona zna da sam upravu. Sramota je da je ona sudija Suda BiH. Zašto je VSTV imenovao kad je bilo 11 prijava protiv nje od kantonalnih tužilaca, moja prijava i još mnoge? Dalida Burzić treba da ode iz pravosuđa jer ona je organizator ovoga svega, a iznad nje stoji politika. Nikad neću stati, još uvijek idem pravno. Idem na pamet, na snagu još nisam probao“, poručio je Memić. 

Na pitanje da li očekuje pomoć Evropske unije kada je riječ i o slučaju Dženan Memić, ali i slučaju ubistva Davida Dragičevića, Memić kaže da se to bez Evropske zajednice neće završiti. 

„Ne da politika ovdje da se ovo završi. Vjerujem u rad EZ i njih da nije bilo mi bismo još ratovali. Oni ovo sve finansiraju, oni ovo mogu zaustaviti vratiti na nulu pravosuđe i ukinuti im finansije i da se krene ispočetka. Ljudi rade, ja sam s tim upoznat, oni će ovo dovesti do kraja. To će još trajati i meni je to bolno, ali ne može preko noći tako su mi oni objasnili“, kazao je Memić.   

(Patria)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.