3.3.2020. 14:01
10
"Smeta mi način na koji je Semir Efendić izašao u javnost. Siguran sam da Sarajlić u svemu ovome nije najveći negativac"
FOTO: Faktor.ba
Asim Sarajlić je jučer dao ostavku na sve funkcije u SDA, a na društvenim mrežama se o svemu oglasio i član Predsjedništva SDA, Admir Mulaosmanović.

Piše: Haris Ahbabović

"Njegov način komunikacije mi je smetao, ponajviše vokabular koji je korišten. Smetalo mi je i to što se o zapošljavanju osobe na odgovornu funkciju pričalo na principu trgovine utjecajem. SDA se mora boriti protiv takvog načina djelovanja i imati transparentnost kao jednu od temeljnih odlika svoga političkog bića. Stoga mi je drago da je Asim učinio ono šta je bilo jedino moguće. No, pored ovoga zasmetalo mi je i niz drugih stvari. U prvom redu način na koji je načelnik Efendić izašao u javnost", napisao je Admir Mulaosmanović na Facebooku.

Onda se osvrnuo i na samog Semira Efendića:

"Čak godinama je to činjeno. To što sada nisu snimljeni ne umanjuje njihovu odgovornost. Od njega lično sam očekivao, shodno saznanjima koje je navodno imao, da izvjesti organe stranke, a ne da po okončanju procesa, režirano i ciljano otvori aferu u kojoj će njegov tim predstavljati pravednike. Zbog toga se zalažem da taj tim adekvatno odgovara, posebno jer duži niz godina predstavlja balast oko vrata SDA, između ostalog i zbog vrlo upitnih kadrovskih rješenja koje su imali", poručuje Mulaosmanović.

"Zapravo sam siguran da Sarajlić u svemu ovome nije najveći negativac ali pustimo neka vrijeme pokaže. Treća stvar koja mi je skrenula pažnju je promicanje lažnog morala. Niz ljudi se javilo, napalo i osudilo Sarajlića sa gnušanjem i u velikom zaprepaštenju. Ljudi koji su kao članovi komisija primali osobe koje nisu trebale biti primljene, ljudi koji su zarad vlastitog probitka nastojali postići neprincipijelne sporazume itd. Narod im aplaudira, a oni su se uživjeli u ulogu moralnih vertikala. Neka znaju da nas ima da znamo, niste takvi kakvim se predstavljate. Ako mislite još koji poen zaraditi pljuvanjem po SDA bujrum. Isto tako, trebate znati da nam nećete naškoditi", rekao je Admir Mulaosmanović.

10
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.