9.10.2020. 21:13
0
Raznolikost tema i panela obilježili drugi dan Festivala savremene žene u Tuzli
Raznolikost tema i kvalitetnih panela obilježili su drugi dan Festivala savremene žene koji je jučer započeo u Tuzli.

Nakon prvog dijela drugog dana Festivala savremene žene, u Narodnom pozorištu Tuzla započelo je predavanje pod nazivom "Kreativne/Poduzetne". Panel su otvorile Maja Gerin i Arnela Horman, nakon kojih su slijedile Aida Redžepagić i Ajla Huremović.

Maja Gerin i Arnela Horman kreatorice su lutki "Perpetuški" za koje kažu da su proputovale cijeli svijet.

- Taj vid poduzetništva nas zaista ispunjava. Važno je istaći da se svi kreativci međusobno pomažu i to nam svima olakšava ostvarenje snova - poručile su poduzetnice.

Aida Redžepagić, modna i portretna fotografkinja ističe da radi kao freelancer.

- To znači da sam sam svoj šef. Velika je razlika između toga da se bude negdje zaposlen i da se radi za sebe, mada nije tako lako biti sam svoj šef - kazala je.

Vlasnica modnog brenda Šefice Ajla Huremović ističe da ovaj brend nastaje kada se spoje umjetnost i psihologija.

- Sve radim u svrhu da se žene u proizvodima koji stoje iza proizvoda Šefice osjećaju dobro i da budu svoje. Što se samog marketinga tiče, danas su emocije najvažnije - poručila je Huremović. 

Moderator panela Mirza Mustafagić istakao je da mu je velika čast voditi pano sa četiri uspješne žene.

Samira Nuhanović svoje predavanje fokusirala je na temu "Novi kapital za XXI stoljeće", u kojem je prvenstveno naglasila značaj povjerenja u trenutnom vremenu za valjan posao, jer nepovjerenje košta.

Amela Ivković O’Reilly, svoje znanje o zdravlju, s publikom je podijelila kroz panel naslova "Šta zdravlje ima s tim?". Prvenstveno je naglasila značaj ishrane kada je u pitanju zdravlje svakog pojedinca i da se kroz sistem ishrane može zaista voditi računa o svome zdravlju i tijelu.

- Zdravlje je svakodnevno i dugoročno ulaganje - poručila. 

Diva bh. glumišta Jasna Diklić publici se obratila s temom Školokrečina.

- Sama činjenica da obrazovne ustanove dovode do realizacije ideje kao što je 'Dvije škole pod jednim krovom' predstavlja apsurd za cijelo društvo i bila sam zatečena kada sam vidjela šta ta djeca uče. Djeca su zbog toga zatečena jer naprosto moraju da uče ono što im se zada unutar školskog programa. Djeca su svjesna pogrešnosti, ali niko ništa ne poduzima po tom pitanju. Zbog toga je potrebna i reforma obrazovanja kako bi se ovakve nepravilnosti radikalno mijenjale - kazala je Diklić. 

"Žene u menadžmentu" je panel koji su u Kaleidoskopu uređivale Aleksandra Bošković, Tatjana Mamula Nikolić, Milka Tadić-Mijović, Ruža Lukić, Adisa Tufo i Aida Zubčević.

- Žene koje su na čelu firme zaista daju sve od sebe. Svi mi trebamo iskoristiti priliku za usavršavanje. Svi se trebaju prilagoditi da je ovo novo vrijeme. Da IT industrija jako brzo napreduje. To nisu ona stara vremena i svi trebaju da se tome prilagode - navela je Aleksandra Bošković.

Janja Pavetić je online održala panel na temu "Kako izmisliti svoj posao".

Film novog vremena bila je tema o kojoj je online putem pričala Tamara Babun.

- U Hrvatskoj trenutno ima više producentica nego producenata. Od deset ljudi samo jedna osoba odlazi pogledati film u kino. Zbog čega je to tako? Razlog zbog kojih ljudi ne odlaze u kino je novac. Ako vi nemate budžet da marketirate film kako treba onda nećete imati ni gledaoce - objasnila je. 

Posljednji panel ovog dana festivala u kinu Kaleidoskop na temu "Premijerka" imala je Jadranka Kosor, a moderator panela koji je zaokružio drugi dan trećeg Festivala savremene žene bio je Zlatko Berbić.


(FENA) 

TuzlaBiH
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.