12.11.2020. 13:23
0
Konaković uz Mandića: Više puta su mene nazvali četnikom nego Srleta i Peđu
Predsjednik Naroda i pravde Elmedin Konaković danas se obratio na završnom skupu podrške Srđanu Mandiću za načelnika općine Centar.

Kazao je kako mu je čast da sa svojim drugom i saborcem  u rati i još važnije u miru šalje jako važnu poruku u teškoj političkoj situaciji.

„2019. godina je godina u kojoj je ovu zemlju napustilo 73.000 naših državljana koji su evidentirani po statistikama Eurostata i koji su svoju sreću potražili u zemljama Zapadne Evrope. Dakle, nestala je cijela jedna općina Centar i neki rubni dijelovi Starog Grada kad zaokružite broj ljudi koji su napustili BiH“, kazao je Konaković.

Istakao je kako je lider SDA Bakir Izetbegović 2019. godinu na nekom skupu nazvao najboljom postdejtonskom periodu BiH.

„To je osnovna razlika kako mi vidimo državu BiH i njenu budućnosti i kako Srle, Peđa, Saša, ja, Ibrahim vidimo karakter mira jer se mi za razliku od njih oko karaktera slažemo, ali oko karaktera mira se nikako ne slažemo. Ti ljudi su otišli zbog beznađa, straha, političkog ambijenata i činjenice da se jedna cijela generacija mladih ljudi pomirila sa načinom vođenja ove zemlje tako da morate stati u neki dugi stranački red da vam daju sa stranačkom karticom ono za šta ste se školovali i ono što vam pripada jer su stranke okupirale prava ljudi u BiH. I kako moj Peđa kaže ne nude nam nikakve zaštite kroz institucije, nego su nam ponudili prava isključivo kroz stranke. To je ono kako Srđan, Peđa i ja i svi mi u ovoj priči ne vidimo karakter mira jer se mi nismo za to borili“, kazao je Konaković.

On je kazao da postoji grupa ljudi koja je našla motiv da ostane u BiH i čvrsto se suprotstavi postojećem stanju i iznjedrila ljude poput Srđana Mandića koji je za 14 mjeseci svog rada u Vladi KS pokazao koliko kapitala ljudskog je van politike.

„Svi su oduševljeni što pada Vlada zavrnutih ruku i kupljenih zastupnika zbgo koje su trgovali državom jer je Izetbegović Radončiću i Komšiću dao po ministarstvo da bi supruzi isporučio kantonalnu vladu. To se pokazalo kao projekat koji nema budućnost i propada. Zato je pobjeda hrabrosti i karaktera ovih 17 zastupnika koji su odbili ponude, odolili ucjenama, odbili s gnušanjem neke prepade, ostali hrabri, dosljednji i pobijedili i srušila se ta nakaradna tvorevina, a vraća se još bolja Vlada ovih koji su ostali principijelni, dosljednji i koji će pomesti ovu bandu i na lokalnim izborima i opštinama, i na načelničkim pozicijama i u vijećima“, kazao je Konaković.

Posebno se osvrnuo na napade kojima su bili izloženi Srđan Mandić i Predrag Kojović, a koje su etiketirali različitim prefiksima i imenima.

„Ja mislim da mene etiketiraju više nego vas, da sam više puta nazvan četnikom nego Srđan i Peđa i Damir Nikšić kao jedan od perjanica. Razmišljao sam danas da li da kažem Srđanu i Peđi da se izvinjavam u ime svih časnih Bošnjaka, Bosanaca i Hercegovaca, velikog broja njih iz SDA koji mi napišu „stid nas je“, ali oni nažalost nemaju hrabrosti da to kažu. Ne vjerujem da im je iko ikad od tih kukavica išta slično u lice rekao. To su ljudi koji to rade preko društevnih mreža, kupljenih medija i već je evidentno da će naš Srđan pomesti ako bog da u općini Centar, da će ubjedljivo pobijediti“, kazao je Konaković.


(Patria)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.