1.10.2021. 22:09
0
Pekić za BHRT: Sukob vladajućih na političkoj sceni ne postoji
Sukob vladajućih koji je stalno na političkoj sceni ne postoji - rekla je za BHRT Mira Pekić.

Oni kad treba da se dogovore, oni se dogovore, a zadnji primjer za to je i usvajanje odluke Savjeta ministara BiH o privremenom fiansiranju, rekla je za BHRT Mira Pekić, poslanik PDP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.

“Usvajanje privremenog finansiranja i glasanje ministara iz reda srpskog naroda za usvajanje odluke o privremenom finansiranju je nešto što je kršenje zaključaka, ali sa njima su glasali ljudi iz SDA i HDZ-a, tako da sukob vladajućih, koji je stalno na sceni i stalno se podgrijavaju političke tenzije, suštinski ne postoji”, rekla je Pekićeva.

Ona je dodala da je stav opozicije o neprihvatanju odluke bivšeg visokog predstavnika Valantina Incka očekivan.

“Mi smo protiv nametanja zakona i to je bio jedini odgovor mogući u tom momentu. Mi se nismo sakrili iza Milorada Dodika niti Čubrilovića, mi smo odradili svoj posao i izrazili svoje protivljenje nametanju zakona. Naš odgovor je bio očekivan”, kazala je Pekićeva.


Pekićeva smatra da je mnogo razloga za održavanje protesta u Banjaluci, te da će na taj način izraziti nezadovoljstvo radom vlasti u RS.

“Koristimo svoje puno pravo da na miran i normalan način izrazimo nezadovoljstvo radom vlasti U RS. Prvenstveno standarda ljudi u RS koji je sve lošiji, zatim se tiče afera koje potresaju RS, naročito u ovoj pandemiji koronavirusa”,
kazala je pekićeva, te izradila nadu da će sutra na Trg Krajine doći veliki broj ljudi.


Ona smatra da aktuelna vlast treba da preduzme odgovornost za svoj rad, jer niko od njih nije u “fotelji” radi sebe, nego radi građana kojima je potrebno stvoriti bolji ambijent za život.

“Sve što se dešavalo u RS je odgovornost aktuelne vlasti. Najmanje što mogu da urade je da prihvate ogovornost za ono što čine. Nismo mi u “foteljama” samo radi sebe, mi smo tu da stvorimo bolji ambijent”, naglasila je Pekićeva za BHT1,


Kada je riječ o gradonačelniku Banjaluke, Drašku Stanivukoviću, Pekićeva smatra da on svoj posao radi dobro, te da je mlad čovjek sa mnogo energije.

“Od dolaska Stanivukovića smo svjedoci se mnogo toga promijenilo, od obilježavanja službenih vozila, zatim imamo besplatne udžbenike i niz akcija… On što je obećao i rekao treba da ispunjava, to mu je osnovni zadatak”, rekla je Pekićeva.



(Amer Mujezinović)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.