3.8.2022. 21:05
1
Šepić: Nema razlike između Bakira Izetbegovića i Denisa Bećirovića
Nakon današnje prepiske reisul-uleme Kavazovića i NIP-a u kojoj NIP optužuje IZ BiH da favorizira jednog kandidata za člana Predsjedništva BiH pred oktobarske izbore, iz kabineta reisul-uleme je poručeno da je to ciljani pritisak na instituciju IZ. Šepić kaže kako je ovakav način komuniciranja neprihvatljiv.

Može li opozicija izdržati udar nametnutih nacionalnih tema i riskirati s ponudom nečeg drugačijeg biračima, ili će prihvatiti postojeću matricu vladajućih stranaka? Da li je prepiska reisul-uleme Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Huseina ef. Kavazovića i NiP-a opravdana i da li će visoki predstavnik za BiH Christian Schmidt korisiti Bonske ovlasti do izbora, N1 je pitao Senada Šepića iz Nezavisnog bloka.

Nakon današnje prepiske reisul-uleme Kavazovića i NIP-a u kojoj NIP optužuje IZ BiH da favorizira jednog kandidata za člana Predsjedništva BiH pred oktobarske izbore, iz kabineta reisul-uleme je poručeno da je to ciljani pritisak na instituciju IZ. Šepić kaže kako je ovakav način komuniciranja neprihvatljiv.

“Vjerske zajednice su utjecajne u ovoj zemlji. Ima puno manipulacije i ima onih koji to zlouptrebljavaju. Ovaj način prepiske je potpuno pogrešan za mene. To nije način da se diskutira u javnom prostoru. Ja sam završio medresu, ali nikada to nisam isticao i zloupotrijebio.”

Istakao je kako je NIP kad god je imao priliku znao iskoristiti kapacitete IZ BiH ako su za to imali korist i da je neprihvatljivo da oni kritikuju rad Isslamske zajednice u BiH.

Šepić je također kritikovao kandidate za članove Predsjedništva BiH Denisa Bećirovića i Bakira Izetbegovića, koji su zloupotrijebili predizbornu kampanju u Bihaću i Travniku.

“Nema razlike između Izetbegovića i Bećirovića. Tu smo skrenuli pažnju i rekli šta je razlika između vlasti i koalicije. To ide u korist istini i nekoj poštenoj slici. Mi želimo promjenu, a ne da se ponašaju svi na isti način”, rekao je.

Šepić je rekao da predizborna retorika biračima ne nudi ništa novo i da se trebaju baviti pitanjima koja građanima život znače. Također je za kraj rekao da ga raduje što je Schmidt nametnuo odluke oko tehničkih promjene Izbornog zakona koji će spriječiti izborni inžinjering, te da novih pregovora oko izmjena Izbornog zakona, a oko kojeg je bilo mnogo tenzija, neće biti do izbora u oktobru. 



(Patria / Aldina R.) 

 
1
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.