24.12.2023. 20:48
0
Bukti rat preko društvenih mreža: Jasmin Mulahusić optužio Harisa Zahiragića da preko Jasmine Izetbegović "ostvaruje svoje ciljeve"
Jasmin Muhalusić, ili kako mu mediji "tepaju" SDA internet jurišnik, objavio je jučer na svom Facebook profilu "optužbu" da zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Haris Zahiragić preko Jasmine Izetbegović, kćerke predsjednika SDA Bakira Izetbegovića, "ostvaruje svoje ciljeve zajedno sa Ahmedom Čorbom".

"Zato su bliski sa Jasminom Izetbegović i preko nje ostvaruju sve svoje ciljeve. Uklonjen je Abdulah Skaka, unuk Mladog Muslimana, Alijinog saradnika. Skaka je izdajnički zavaljen, od onih u vrhu SDA koji su ga špijunirali i uhodili, tajno se sastajali sa Trojkašima kako bi komplotirali koristeći stražnje ulaze u Vijećnici kako ih kamere ne bi snimile. Valjalo skloniti Abdulaha Skaku kao što je sklonjen i premijer Fadil Novalić uz prećutno aminanje suspenziji Ustava FBiH, kao što je sklonjen na “Kongresu” i Šefik Džaferović koji je poslije Alije bio najdostojanstveniji član Predsjedništva BiH, kao što je sklonjen i Osman Mehmedagić koji se toliko žrtvovao za dobrobit države, a oni u SDA nisu u stanju ni obično saopštenje napisati, kao što je sklonjen i Asim, ali i Semir Efendić i brojni drugi. A vidjeli smo kako je branjena Sebija Izetbegović saopštenjima ns svim nivoima. Izvinite, ali nismo mi idioti", naveo je, između ostalog, Mulahusić.

"Ničije dijete nije  važnije od mog i tvog djeteta! NIČIJE! Pa ni Jasmina Izetbegović koja vedri i oblači u SDA. Jasmina je jedinica u Sebije Izetbegović i njena ima da se poštuje. Kada ona zatraži da se zaposli taj i taj, on ima da se zaposli. Kada ona naredi da se tom i tom nešto dodijeli, ima da se to i desi. A borci, RVI, djeca šehida, koga briga", dodao je on.



Danas je stigao odgovor Zahiragića koji prenosimo u cijelosti.

"Neka se ne obeshrabre dobronamjerni članovi i simpatizeri SDA radi pisanja kerbera koruptivnog i kriminalnog parasistema koji djeluje unutar i izvan SDA, a koji su potpuno izgubili kompas i krenuli u neselektivnu paljbu bez ikakvih skrupula.
SDA je, bez obzira na njih, hvala Bogu kao rijetko kada do sada jedinstvena i stabilna, barem onaj njen dominantni i zdravi dio.
Njihova reakcija je generalno očekivana i ona već neko vrijeme traje i tinja, doduše do sada je bila nešto suptilnija, a sada je sasvim jasna. 
Na meti su svi oni koji su se ispriječili na pažljivo osmišljenom putu zarobljavanja Stranke, koju su odveć predugo koristili samo i isključivo kao sredstvo ličnog bogaćenja.
Na meti su i ljudi koji nemaju ništa sa unutarstranačkim demokratskim utakmicama, ali njih nije briga ni za "nevine" ljude.
Jedan od onih koji je dugo na njihovoj meti, a nisam jedini, sam ja lično. 
Zato ću opisati samo šta o meni pišu, a još gore stvari pišu o drugim...
Otišli su toliko daleko da mene optužuju kako sam radio na tome da Skaka bude optužen, a istina je upravo suprotna, jedan sam od rijetkih SDA-ovaca koji je stao uz njega jer sam sa svojim pravnim znanjem potpuno svjestan kako mu je proces montiran - zna to i on sam.
Optužuju me i da šurujem sa "Trojkom",  a i sami znaju, kao što zna i cijela javnost pa ne znam šta pokušavaju postići, kako sam jedan od najaktivnijih boraca upravo protiv tog kvislinškog projekta.
Nisu tu stali... 
Prozivali su čak i moju, lažima naravno, majku ili tek rođenu kćerkicu, a ni druge porodice, majke ili kćerke nisu ostale izvan napada njihovih pokvarenih agendi i otrovnih jezika.
I mafija je imala kodekse po kojima je porodica bila nešto što se ne dira, ali ovo su ljudi bez ikakvih kodeksa.
Pisao sam o tome i kada su porodice naših političkih protivnika bile u pitanju, zato danas imam moralno pravo na ovo ukazati.
Sve to rade u ime Boga, pa zamislite kakvi su to ljudi? 
Svakako, neće nas to sve ni najmanje obeshrabriti, šta više, to nam je motiv više, da njih i njihove vlasnike porazimo.
Neće nas ni posebno uvrijediti, donekle ih i razumijemo, jer šta drugo da urade kada gube poluge koje su koristili da u ime države, naroda, vjere, ideje i stranke, godinama, neki čak i decenijama, pljačkaju svoj narod, nego da probude svoje kerbere da svojim prljavim jezikom čine potvore nad čašću ljudi koji im sve to ugrožavaju ili ne žele da bude u njihovoj službi.
Na kraju imam i poruku za njih, ne za kerbere, nego za njihove vlasnike, duga je lista onih koje ste na takav način uspjeli otjerati iz SDA, čak preduga, samo ovaj ste put naišli na tvrd orah...
Naišli ste na one koji nisu, kako je i savjetovao rahmetli Predsjednik, mirni i pokorni, nego hrabri i buntovni.
Naišli ste na one koji su dobro shvatili još jednu poruku rahmetli Predsjednika, ne mijenjate Stranku, mijenjajte ljude u Stranci, toga smo se držali čak i kada smo u njoj bili mladi i marginalni, a sada se posebno čvrsto držimo tog savjeta i emaneta.
Naišli ste na ljude koji nisu izdajnici ideje, Stranke i Predsjednika koji je čvrsto na izvornoj ideji Stranke.
I ono što je možda najvažnije od svega, naišli ste na ljude kojima je opći interes uvijek iznad privatnog i koji nemaju cijenu - ma koliko puta da ste ih pokušali kupiti!
E takve, vjerujete mi, jednostavno ne možete pobijedit!
P.S. I na kraju, sada treba svima napokon postati jasno da kerberi nikada nisu bili na nikakvom "lancu" liderstva najveće Stranke u Bosni i Hercegovini, niti su bili dio njene zvanične politike.
Sada je svima vidljivo da to nije bio glas otpora, kako su se voljeli predstavljati - bila je to frakcija, klan, otuđeni centar moći, koji je predstavljao samo one koji su pretendovali potpuno ovladati i postavljati političke, kadrovske i ideološke temelje onome što suštinski ne razumiju", napisao je Zahiragić.



0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.