29.9.2024. 19:22
0
Duraković se javio sa ‘volovskog puta’: Političarka koja jaše na državnim jaslama 25 godina ponižava Bošnjake, na sramotu da ti bude
FOTO: Screenshot
Ćamil Duraković, potpredsjednik Republike Srpske objavio je na Facebooku video u kojem se kritički osvrnuo na gotovo nevjerovatne izjave SDA-oke Kenele Zuko sa skupa u Vogošći koje su izazvale velike kritike u javnosti.

Hvalila je izgradnju Hotonja.

“Pa to je SDA uradila. Ja sam rođena Hotonjčanka i niko mi ne može reći da se Hotonj nije izgradio. Pa ovo gdje su Gabelići bili to je livada bila. Apoteke nismo imali. Pa došli ljudi iz Olova i istočne Bosne, sve smo mi to Vogošćani primili, pa ti ljudi koji su došli ne mogu oni sad pričati da se nije izgradilo.

Ja sam išla i u Srebrenicu, Bratunac, Vlasenicu, Orašje, sve obišla. Pa Bošnjaci su samo volovska kola prevozili. To su im bili putevi. Ovo sad sve SDA pravi”, navela je Zuko.

Duraković je video snimio, kako kaže, na volovskom putu.

"Javljam se s volovskog puta da prikažem ovima koji kažu da su nam sve volovske puteve napravili da vidite da niste. Niste ni deset posto. U toj vašoj pohlepi se otimate evo 25 godina ko je više Bošnjacima u Istočnoj Bosni valjao. Valjda u toj najezdi i pohlepi za glasovima istočnobosanske sirotinje, kako je prikazujete, više ne birate ni riječi.

Zamislite, Bošnjak poistovjećuje Bošnjake Istočne Bosne sa ralom i volovima. Ja, i? I ralo i volovi, i Bogu hvala to je dio naše tradicije", kazao je Duraković.

Zatim je naveo kako je porodica Duraković poznata po tome da su bili rabadžije, radili sa volovima.

"Kažeš dočekali nas tamo. Jeste. Nakon što su Srebrenica i Podrinje platili visoku cijenu životima istočnobosanske sirotinje, nakon reintegracije Sarajeva koja se nikad ne bi desila da Istočna Bosna nije stradala. Hvala vam na tome jer mi ne bismo imali gdje, ne daj Bože. Evo vi hoćete glasove.

Da je sreće, sve te naše stranke koje vode kampanju kod Bošnjaka, da ste bogdo rekli: Bošnjaci iz Podrinja prijavite se u Višegrad, Foču, Zvornik, Bratunac, Srebrenicu, Bijelinu, Janju, time biste pokazali vašu iskrenu namjeru. Nego vi se otimate da i to malo sirotinje koja bi mogla da glasa za Istočnu Bosnu, kako ne bi imali volovske puteve, vi ih sputavate i manipulativnim kampanjama pokušavate ih zadržati tamo. Ali ne birate riječi", kaže Duraković i pita se:

"Da mi je znati u čemu ste se vi vozili dok mi seljaci iz Istočne Bosne sa ralom i volovima nismo došli tamo. Jeste li se vozali u Mercedesima, ili šta je to bilo. Na sramotu da bude svakome", kazao je on.

Duraković nastavlja kako bi mogao razumjeti da se takva nesmotrenost desila djevojci koja je tek ušla u politiku, ali ne da se desi iskusnoj političarki koja "25 godina jaše na državnim jaslama" da ponižava Bošnjake tako što ih posjećuje volovima, ralima i kolima".

"Nisam mogao prešutjeti jednu od možda najvećih uvreda koju su pretrpjeli herojski Bošnjaci Istočne Bosne, narod koji je platio najveću cijenu u ovom, u Prvom svjetskom i u Drugom svjetskom ratu. Da doživi od svog naroda da nam kažu kako su nas primili, a mi smo imali samo volovske puteve koje ste nam vi popravili. Niste ni to. Da je sreće da jeste pa da se vratimo ovdje. Ne dajte se ponižavati i vrijeđati ma gdje bili i iz kojeg dijela BiH bili. Selam iz Istočne Bosne i sa volovskih puteva kojim hodimo ponosito i hodit ćemo još akobogda", završio je Ćamil Duraković.

(Erna H.) 

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.