19.3.2018. 15:36
3
Đuričko: Milošević nije bio heroj i nije nas spasio NATO-a
Glumac Nikola Đuričko izjavio je za Radio Slobodna Evropa da srbijansko društvo jasno daje do znanja da bi više voljelo spomenik Slobodanu Miloševiću nego Zoranu Đinđiću.
Kaže i da osjeća jednu vrstu sažaljenja prema pokretačima inicijative da Milošević dobije spomenik u Beogradu, jer ti mladi ljudi ispoljavaju “težak oblik lobotomije”.

“Nažalost, Sloba nije bio heroj. Ja moram da im to saopštim. Nije čovjek heroj. I nije nas on spasio NATO-a, ona nas je lično i uveo u tu akciju, i meni je žao što su ti mladi ljudi uspjeli da dozvole da ih neko tako izmanipuliše”, rekao je Đuričko za RSE, ocjenjujući da je spomenik Miloševiću“potpuno ćaknuta ideja”, prenosi N1.

Ne isklučuje, međutim, mogućnost da ta inicijativa prođe i da se, kako kaže, Sloba “pojavi iz fontane nekim čudnim datumima kad samo oni znaju zašto”.

“Da to bude Slobojavljanje klasično, i da onda on onako izviri iz sredine toga svega”, naveo je Đuričko.

Smatra i da se uništavanjem murala sa likom Zorana Đinđića “kopaju oči” bivšem premijeru, i da društvo time jasno daje do znanja da bi više voljelo spomenik Miloševiću, nego Đinđiću.

“Ne razumiju koja je dubinska razlika između ta dva čovjeka (…) Mislim da mi kao društvo ne treba uopšte da raspravljamo o tome. To je pokazatelj da mi nismo kao društvo podvukli crtu šta je to bilo 90-ih i da smo imali najveće izolovanje od cijelog svijeta, da smo bili u ratu sa cijelim svijetom, da smo imali najveću inflaciju ikada, da smo imali mrtve ljude bez glave, noge, duše... da je hiljade i hiljade svjeta pobjeglo, da smo mi s našim komšijama imali užasnu katastrofu”, podsjeća on.

Komentarišući to što srbijanska premijerka Ana Brnabić nije željela javno da se izjasni o ideji o spomeniku Miloševiću, Đuričko je rekao da je ona bila dužna da iznese svoje mišljenje, makar bilo i pogrešno, ili da ode sa funkcije, jer i njeno neiznošenje mišljenja ne doprinosi pomirenju, prenosi N1.

(Alen Avdić)
3
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.