27.11.2018. 9:02
0
Šapić tvitom o političarima koji nemaju djecu razbjesnio javnost
Aleksandar Šapić podijelio je na Twitteru slike devet evropskih političara koji nisu roditelji, uz komentar "Ne bih se nikada sa njima mijenjao. Više meni vrijede moji sinovi, nego sve njihove funkcije zajedno!"

Ova objava izazvala je burne rakcije među Šapićevim pratiocima, koji su ukazali da je njegov potez nekorektan prije svega prema ljudima koji ne mogu da imaju djecu.

"Premijeri bez djece. Ne bih se nikada sa njima mijenjao. Više meni vrede moji sinovi, nego sve njihove funkcije zajedno!" napisano je iznad slika britanske, njemačke kancelarke i škotske premijerke, kao i premijera Italije, Luksemburga, Švedske, Francuske, Holandije, uz predsednika Evropske komisije.

Twiteraši su odmah istakli Teresu May, britansku premijerku, kao nekog ko je javno pričao koliko je za njenog supruga i nju bila teška borba da se ostvare kao roditelji, te da su od potomstva i odustali.



"Nije preporučljivo da vrijeđaš ljude koji nisu mogli da dobiju dijete, pa makar bili engleska premijerka", jedan je od komentara kojim su twiteraši pokušali da objasne Šapiću zašto je njegova objava uvredljiva.

"Meni je ovo targetiranje ljudi koji iz bilo kog razloga nemaju djece. Ima uspješnih ljudi i sa djecom i bez njih, malo ko odluči da nema djecu da bi bio slavan, bogat i uspješan. A nekima se nije dalo", dodao je neko.

"To su najintimniji detalji jedne osobe ili para i nikako ih ne bi trebalo miješati sa politikom. Razlozi za isto su različiti i nad njima ne bi trebalo likovati."

(Alen Avdić)

0
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.