28.11.2018. 13:45
2
Sejo Sekson o Neletu Karajliću: Nije on okrenuo leđa meni, već cijelom svom životu
- On je shvatio da je Beograd prostor u kojem treba da se opredeli i da zauzme neki položaj, a inače sam primetio da ljudi koji nisu bili u ratu i koji nisu u stvari taj užas videli izbliza i dalje zauzimaju neki položaj. Ovi ljudi koji jesu, njima nije do položaja.
Sejo Sekson će sa Zabranjenim pušenjem nastupiti 29. novembra, na dan kada se slavio Dan republike, u Beogradu i to već tradicionalno.

Da nije nastalo na Balkanu, Zabranjeno pušenje možda i bi dostiglo ovakvu popularnost, ali ovakav kvalitet i ovakvu produkciju, sigurno ne bi. Malo šta i malo ko može da se poredi sa umetnicima sa Balkana, upravo zbog prostora u kojem živimo i zbog svih tih turbulencija. Mi stalno imamo inspiracije i ovde umetnici žive jako dugo u kreativnom smislu, kaže Sejo.

- Vidite, albumi koje danas prave balkanski bendovi kao što su Bajaga i Pušenje, pa i Dubioza i Štuke, ne posustaju u kvalitetu. Ljudi nekako uvek stare pesme preferiraju jer su im odležale u glavi, ali svaki eks Ju bend i danas izbaci nešto kvalitetno, dobro i upečatljivo, kazao ej.

Neizbježna tema je i odnos sa Neletom Karajlićem, o kojem je Sejo potpuno iskreno govorio.

- Mi ne razgovaramo, ali to je više pitanje nekog pozicioniranja. On je nekako shvatio Beograd drugačije nego ja. On je shvatio da je to prostor u kojem treba da se opredijeli i da zauzme neki položaj, a inače sam primjetio da ljudi koji nisu bili u ratu i koji nisu u stvari taj užas vidjeli izbliza i dalje zauzimaju neki položaj. Ovi ljudi koji jesu, njima nije do položaja.

- Nama je do života, do putovanja do komunikacije. Ja sam imao pet godina zatvora dole i to mi je dosta nemam potrebe da se zatvaram prema bilo kojoj sredini, nažalost svi moji prijatelji ne misle isto. On se drugačije poziricionirao prema gradu, a ja sam samo kolateralna šteta. Nije on okrenuo leđa meni, on je okrenuo leđa cijelom svom životu, između ostalog rekao je frontmen Zabranjenog pušenja, piše Telegraf. rs.

(Alen Avdić)
 
2
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.