10.7.2019. 15:19
0
Oglasila se Karleuša o koncertu na kojem pjeva na dan godišnjice genocida u Srebrenici
Srbijanska pjevačica Jelena Karleuša oglasila se na Instagramu o muzičkom festivalu čiji je učesnik, a koji počinje 11. jula kada se obilježava "Dan sjećanja na genocid u Srebrenici".

"Čisto da razjasnim onima koji misle da ja pravim koncert na dan obeležavanja Dana Srebrenice: Nije reč o mom koncertu već sam jedna od mnogobrojnih učesnika festivala ULAZ sutra. Inače festival traje 3 dana. Kao jedina muzička javna ličnost koja je javno osudila zločine u Srebrenici i zbog toga istrpela napad neistomišljenika i osudu, mislim da ja nemam kome ni da se pravdam ni da objašnjavam, napisala je Karleuša.


image

Prošle godine, srbijanski mediji su je "stavili na nož", jer je na svom Facebook profilu objavila fotografiju uz poruku.

„Nisu krivi zlikovci...

Krivi su dobri ljudi koji su dozvolili da se desi...

I zato ja, kao javna ličnost, želim da popravim greške prošlosti... jer ĆUTANJE je takođe loša stvar. Zato ne ćutim. Nikada. Voljeli me ili ne.

...jer znam da činim pravu stvar. A mišljenje drugih... pa... ljudi imaju pravo da misle šta hoće... Na ovim prostorima se puno puta dokazalo da mišljenje mase nije uvijek i ono što je dobro. Zato su potrebni hrabri ljudi. Da ne ćute. Da se ne bi ponovilo ono čega se svi mi stidimo.

Budimo ljudi. Zbog naše prošlosti i naše budućnosti“, rekla je Karleuša, prenosi Oslobođenje.


(Admir Oručević)

0
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.