14.2.2022. 19:48
2
Nakon 42 godine braka razvode se Lazar i Danica Ristovski
Poslije 42 godine zajedničkog života, dramski umjetnici Lazar Ristovski (69) i Danica Ristovski (66) odlučili su da stave tačku na svoj brak,prenosi NovaS.

Odluka da se krene u brakorazvodni proces nikada nije jednostavna, posebno kod ljudi koji su se zajednički formirali, rasli, razvijali i prešli dugačak put na kome su, pored mnogobrojnih profesionalnih uspjeha, stvorili porodicu i dobili dvojicu sinova, Petra i Jovana.

Procjenivši da su potrošili energiju koja ih je decenijama vezivala, shvatili su da je dostojanstveni razlaz najbolje rješenje.

„Ova tema je za nas teška i ne bi bilo lijepo da se razvlačimo po žutoj štampi. Mi smo ipak dva, ako mogu da kažem, velika i dostojanstvena umjetnika, koja su došla do kraja zajedničkog puta, koja će poslije zvaničnog razvoda nastaviti svoje puteve, a ti putevi će se svakako ponovo preplitati i susretati, ali na jedan drugačiji način. Mi se nijesmo razišli zbog neke druge žene ili nekog drugog muškarca. Jednostavno smo potrošili energiju koja nas je držala zajedno. Vodeći se konzervativnim običajima, možda smo mogli i dalje da živimo zajedno, da bismo se, samo ne znam kome, dokazivali, ali svakako je zdravije i poštenije što smo se odlučili na ovakav korak. Mi smo se u poslijednje vrijeme gledali očima koje su izgubile žar, zanos i ljubav koja nas je grijala više od četrdeset godina“, rekao je glumac u ispovjesti za magazin „Gloria“, te dodao da je bilo teško donijeti ovakvu odluku.

Glumac razvod doživljava kao rušenje jednog svijeta.

“To je svakako rušenje jednog svijeta. Ali to nije rušenje kuće koju smo zajedno gradili sve ove godine. U tu kuću će i dalje dolaziti naša djeca, kao i mi. Ta kuća je otvorena zauvijek za sve nas”, poručio je on.

Na pitanje kako su njihovi sinovi, Petar i Jovan reagovali na vijest o razvodu roditelja, glumac kaže:

“Njih dvojica su odrasli ljudi koji sada imaju svoje porodice. Oni takođe misle da je zdravije i poštenije da ljudi, ako već nijesu srećni u braku, pokušaju da budu srećni van braka.”


(Amer Mujezinović)

2
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.