1.5.2023. 11:35
0
Beckham “boluje” od poremećaja koji pogađa milione ljudi u svijetu
David Beckham otkriva OKP (opsesivno-kompulzivni poremećaj) bitku u Netflix seriji i dijeli "čudnu i zamornu" rutinu.

Bivša zvijezda Manchester Uniteda David Beckham otkrila je razmjere svog opsesivno-kompulzivnog poremećaja (OKP) u novom dokumentarcu Netflixa i kaže, da kada su svi u krevetu, on ostaje budan i čisti porodične svijeće, piše Mirror.

David Beckham kaže da živi s opsesivno-kompulzivnim poremećajem zbog kojeg svake noći provodi sate i sate čisteći svoj dom.

Superzvijezda je dao više detalja o svom mentalnom zdravlju nakon što je ranije govorio o svojim bitkama.

Četrdesetsedmogodišnjak je javno otkrio svoje probleme u novoj Netflixovoj seriji. Bivši kapiten Engleske pričao je i o svojoj odlučnosti da stvari budu savršene u porodičnoj vili vrijednoj 25 miliona funti u Holland Parku, i kaže da zna da je to “čudno”.

OKP – stanje mentalnog zdravlja u kojem osoba ima opsesivne misli i kompulzivno ponašanje – pogađa milione ljudi širom svijeta. Prema procjenama jedan posto populacije ima probleme sa OKP-om.

Smatra se da oko 750.000 ljudi u Velikoj Britaniji živi s teškim, životnim i iscrpljujućim stanjem, a fudbalska ikona je jedna od njih.

“Toliko dobro čistim, nisam siguran da ga moja supruga toliko cijeni, iskreno”, rekao je u traileru serije.

“Činjenica da kada su svi u krevetu ja onda obilazim, čistim svijeće, palim svjetla na pravu postavku, pazim da je svuda uredno. Mrzim da dolazim ujutro, a tu su šolje, tanjiri i, znate, činije. Zamorno je ići oko svake sveće i čistiti je.” kazao je Beckham i priznao: “Znam, to je čudno.”

Supruga Viktorija rekla je ekipi Netflixa: “On je tako savršen“.

Ali David je onda uzvratio: “Ne vjerujte u to ni na trenutak. Zvuči tako sarkastično kada to kaže.” 
U intervjuu za ITV 2006. godine, fudbaler je objasnio neke od svojih mentalnih borbi.

“Imam ovaj poremećaj u kojem moram imati sve u pravoj liniji ili sve mora biti u paru”, rekao je tada, prenosi N1. 



(A.R.)

0
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.