3.5.2022. 21:30
0
Otvorena izložba Ahmeta Bajrića Blicka posvećena medijskim radnicima
Ahmet Bajrić - Blicko, doajen bh.fotografije, u povodu Svjetskog dana slobode medija na Trgu slobode u Tuzli upriličio je izložbu koja je posvećena radnicima u medijima.

Ovo je mali dio moje arhive. Fotografije su nastajale proteklih 30-ak godina. Imamo kolegice i kolege koje još uvijek rade, ali i one koji nisu više s nama. Izložba je posvećena njima i ovo je moj doprinos da vrijedni ljudi ne budu zaboravljeni - kazao je Ahmet Bajrić - Blicko, autor foto-izložbe koja će biti postavljena na Trgu slobode i narednih dana. 

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović čestitao je Blicku na još jednoj izložbi te rekao: 

- Na početku izložbe sam zastao da vidim mnoga novinarska lica. Zaista imamo jednog dragocjenog hroničara, a fotoreportera, opet u funkciji istine i slobode medija. Vidjet ćete koliko su dragocjeni podaci koje je on zabilježio. Vidimo tu možda najvećeg, najusjpešnijeg Roya Gutmana, dobitnika Pulitzerove nagrade - rekao je Imamović. 

Izložbu je otvorila Ivana Mijatović, ministrica kulture, sporta i mladih. 

Poznata novinarka Almasa Hadžić sarađuje s Blickom skoro tri decenije. 

- Izložba je samo dio onoga što sam vidjela da on u arhivi ima. Tu je hiljade fotografija. Ja ni sama nisam znala gdje smo sve bili, zaboravi čovjek. Međutim, neka je ovo Blicko uradio. Nek se zna gdje su ovi ljudi. Ovi ljudi radili su u jednim vrlo rizičnim vremenima, žrtvovali se, i što je glavno, nikada nisu bili adekvatno plaćeni - istakla je Almasa Hadžić. 


(Fena/Admir O.)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.