1.2.2016. 8:37
0
Milan u gradskom derbiju nadigrao Inter
U derbiju 22. kola italijanskog prvenstva Milan je u gradskom derbiju nadigrao Inter sa 3-0 (1-0).

"Crno-crveni" su poveli u 35. minuti golom Alexa, a ključni trenutak dogodio se u 70. minuti kada su "crno-plavi" propustili najveću moguću priliku za poravnanje, udarac Icardija s bijele tačke zaustavila je stativa. Interu se taj promašaj vrlo brzo žestoko osvetio, Bacca je u 73. minuti povisio na 2-0, da bi Niang već u 76. postavio konačnih 3-0.

Inter je ostao četvrti na tabeli sa 41 bodom. Milan se, pak, učvrstio na šestom mjestu sa 36 bodova. Između dva milanska kluba nalazi se Roma sa 38 bodova.

Igrači Napolija vratili su se na prvo mjesto visokom 5-1 (2-1) na svom San Paolu protiv Empolija kojom su preskočili Juventus koji je na oko dva i pol sata preuzeo čelo 4-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Chieva. Napolitanci su do pobjede protiv Empolija stigli pogocima Higuaina (33), Insignea (37), Camporesea (52-ag) i Callejona (83, 88), dok je goste nakratko u vodstvo doveo Paredes (28).

Napoli sada ima 50 bodova, dva više od drugog Juventusa koji je u ranijem terminu lako svladao Chievo. Dvostruki strijelac za branitelje naslova bio je Alvaro Morata (6, 40), a po jedan pogodak postigli su Alex Sandro (61) i Pogba (67).

REZULTATI 22. KOLA:

Chievo - Juventus 0-4 (Morata 6, 40, Alex Sandro 61, Pogba 67)

Napoli - Empoli 5-1 (Higuain 33, Insigne 37, Camporese 52-ag, Callejon 83, 88 / Paredes 28)

Torino - Verona 0-0

Genoa - Fiorentina 0-0

Bologna - Sampdoria 3-2 (Mounier 12, Donsah 24, Destro 87-11m / Muriel 54, Correa 80)

Udinese - Lazio 0-0

Milan - Inter 3-0 (Alex 35, Bacca 73, Niang 76)