13.3.2017. 22:30
0
Chelsea izbacio Manchester United: Utakmicu obilježile sudijske greške i žestoka svađa Mourinha i Contea
Fudbaleri Chelseaja su se plasirali u polufinale FA Cupa nakon što su večeras sa 1:0 na Stamford Bridgeu pobijedili Manchester United.

Piše: Haris Ahbabović

Plavcima je posao dodatno olakšao i sudija Michael Oliver koji je u prvom poluvremenu prestrogo isključio Andera Herreru.

Pobjednički gol je postigao N'Golo Kante, koji je gol Uniteda pogodio u 51. minuti. U polufinale su se ranije plasirali Manchester City, Tottenham i Arsenal.

Ovaj meč je obilježila i žestoka verbalna prepirka između Josea Mourinha i Antonija Conte. Obojici menadžera ovo nije prva svađa tokom ove sezone. Podsjećanja radi, Mourinho je prije par mjeseci zamjerio Conteu zbog njegovog proslavljanja golova na utakmici Chelsea - Man. United.