20.6.2018. 22:03
0
Pomućena radost Iranaca i tri boda za Špance
Nakon Portugala, večeras je i selekcija Španije upisala prvu pobjedu u grupi "B" na Mundijalu u Rusiji. ''Furija'' je u Kazanju savladala Iran sa 1:0, uz poništen gol sredinom drugog poluvremena.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo zanimljivim dešavanjiuma na terenu.

Španija je, očekivano, imala konstantnu inicijativu, ali nisu ugrozili gol Iranaca.

Osim centrašuta Pikea u 30. minuti prvo poluvrijeme uglavnom je prošlo u tzv. bunker igri Irana i uspavane igre Španaca.

Bez golova se ušlo u drugo poluvreme koje je bilo znatno interesantnije i sadržanije.

U 54. minuti Španci su zatresli mrežu Irana.

Iranci su sredinom drugog poluvremena uspjeli da izjednače protiv Španije na Svjetskom prvenstvu.

Ipak, slavlje je prekinuo sudac Cunha koji je, nakon asistencije svog pomoćnika, pokazao da se radi o ofsajdu, a što je pokazao i usporeni snimak.

Do kraja meča ekipa Irana nije uspjela ozbiljnije ugroziti gol Španije pa je utakmica završena u korist Španaca.