23.10.2018. 23:13
0
Dva gola Edina Džeke i asistencija za neočekivano laku pobjedu Rome protiv CSKA
U okviru trećeg kola grupe G Lige prvaka, Roma je neočekivano lako savladala CSKA, a konačan rezultat je bio 3:0.

I ovoga puta, naš kapiten Edin Džeko je odigrao glavnu ulogu u pobjedi Vučice.

Prvi pogodak, Edin Džeko je postigao u 30. minuti, nakon odličnog duplog pasa El Sharaawyja i Pellegrinija, koji je loptu poslao Džeki, a on sigurno pogađa za 1:0. Samo 13 minuta kasnije, El Sharaawy se ovaj put našao u ulozi asistenta, a mrežu je zatresao ponovo Edin Džeko. I to je bio rezultat za kraj prvog dijela utakmice.

U nastavku, Roma dolazi i do trećeg pogotka. Gol je postigao Cengiz Under, a Džeko pored dva gola, upisao i asistenciju.

Roma sada ima šest bodova, kao i Real Madrid, dok CSKA ima četiri.