0
Hat-trick Ronalda i četvrtfinale za Juventus
Cristiano Ronaldo bio je zvijezda večeri. Hat-trick i povratak Juventusa bio je očigledan.

Jasno je da Juventus u prvom meču nije pokazao ni dio svojih objektivnih mogućnost.

Naime, u prvom meču osmine finala Lige prvaka u Madridu slavio je Atletico rezultatom 2:0.

Ipak, Juventus se prvo uspio vratiti na početak, a onda doći i do pobjede.

Ronaldo je najprije glavom pogodio u 27. minuti za 1:0 nakon ubačaja Bernadeschija, a potom je također glavom pogodio u 49. minuti na Cancelovu asistenciju.

Oblak je odbranio njegov udarac, ali je videoanalizom potvrđeno da je lopta ipak prešla liniju, te je arbitar Kupiers pokazao na centar.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je u  posljednjoj minuti prvog poluvremena ubacio loptu iz kornera, Chiellini je najviši u kaznenom prostoru gostiju, ali Oblak sjajno brani njegov udarac glavom.

Čini se da je Liga prvaka Ronaldovo takmičenje, odsviran je kraj, a Ronaldo je uspio odvesti Juventus u četvrtfinale.