22.9.2019. 19:27
1
U derbiju kola Liverpool slavio protiv Chelseaja
U derbiju šestog kola engleskom Premiershipa Liverpool je na Stamford Bridgeu slavio protiv Chelseaja rezultatom 2:1.

Liverpool je do vodstva došao u 14. minuti, kada je gol postigao Alexander - Arnold. Već u 30. minuti bilo je 2:0 za Liverpool, a drugi pogodak je postigao Firmino. S ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku, Chelsea je krenuo nešto ofanzivnije, pa su tako u 71. minuti stigli i do pogotka. Odličan gol postigao je Kante.

Do kraja meča, Chelsea je preko Azpilicuete imao šansu da izjednači, no Adrian je odbranio.
Liverpool je prvi sa 18 bodova, dok je Chelsea 11. sa tek osam bodova iz šest susreta.