5.7.2020. 17:10
1
Real Madrid uspio "izvući" tri boda u gostovanju kod Athletica
Real Madrid je gostovao u Bilbaou kod Athletica i teško slavio rezultatom 0-1.

Počelo je sa po jednom prilikom na obje strane. Prvo je Benzema zaprijetio s jedne, da bi William s uzvratio s druge strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Kasnije Courtoisu prijeti Raul Garcia, a na drugoj strani uzvraća Rodrygo, ipak ostaje 0:0.

U nastavku mnogo bolja utakmica, prije svega za Kraljeve, koji su pojačali tempo i napravili opsadu gola domaćih.

Trenutak odluke se desio u 73. minuti kada Marcelo pada u 16 metara,a glavni sudac nakon upotrebe VAR-a svira penal. Siguran s bijele tačke bio je Sergio Ramos i to je bila pobjeda Reala.
Siguran je bio Sergio Ramos za 0-1 i svoj deseti gol sezone.

Real sada ima sedam bodova više od Barcelone, ali i meč više. Katalonci večeras igraju u gostima kod Vilarrealla.