21.6.2021. 11:06
0
Novi trener Želje poručio da nije Copperfield i zamolio za strpljenje
FK Željezničar danas je započeo pripreme za sezonu 2021/2022. Tomislav Ivković, novi trener, zamolio je igrače, Upravu kluba i navijače za strpljenje i pozvao na saradnju. Istakao je kako sada "kreću od nule" i da je za rezultat potrebno vrijeme i dosta rada. Poručio je kako nije Copperfield.

“Došli smo do dogovora i zaključka da se dio obaveza riješi prema igračima kako su dogovorili klub i igrači. Vjerujem i nadam se da će to biti ispoštovano. Ako ne bude, onda smo u problemu. Došao sam pomoći, ali isto tako trebam pomoć od svih ljudi u klubu i igrača da se situacija koja je bila, treba i mora promijeniti. Cilj je napraviti selekciju da što brže iskritaliziramo igrače za koje smatramo da trebaju ostati. Na koje pozicije da dovedemo igrače i da što u kraćem roku to posložimo. To je vrlo zahtjevan posao, krećemo od nule. Moramo napraviti kostur, da imamo što više domaćih igrača iz škole. Da bi osjetili Željin dres i imaju tu motivaciju da igraju u Željinom dresu. I da ljubav prema klubu prenesu na teren i igračima koji dolaze sa strane. U nogometu nema ništa preko noći, rezultat se ne stvara poreko noći. Ako igrači i ljudi u klubu nemaju strpljenja za posao koji kreće od danas, onda bolje da to ne radimo. Moramo biti svi na istom putu pa i navijači koji su čudesni za Želju i nose ih. Moraju imati strpljenja i podržati ekipu i kada je teško. Od njih sve kreće isto. Bilo bi lijepo da svikrenemo s mirom, strpljenjem”, rekao je Ivković.

Istakao je kako “Željo od 2013. nije ništa napravio, ali da to nije došlo preko noći”. Poručio je kako se situacija ni preko noći ne može poboljšati.

“Uz svu ljubav navijača prema klubu, ako ne pomognu, onda ne možemo ništa. Otići ću, doći će drugi trener, smijenit će i njega i ništa se neće napraviti. Treba dati vremena da se vidi ima li pomaka. Ne ide sve za mjesec dana. Željo treba doći tamo gdje je bio. Nije lako. Imate firme koje idu u stečaj, zatvaraju pa se riješi”, rekao je Ivković.

Naglasio je da je jedno želja, a drugo realnost. Sada će analizirati koji igrači su dobri, koji ne.

“Ne mogu ja ići na prvaka, ako nemam igrače. A ne znam imam li ih jer za sedam dana ne mogu procijeniti. Nisam Copperfield. U cijeloj drugoj sezoni nisu pokazali ništa iz raznih razloga. Ali, dovoljno sam lud da sam prihvatio ovu funkciju. Problemi se rješavaju u kući. Da li ću trener biti mjesec, šest ili godinu, ne znamo. Ne razmišljam o tome. Došao sam i razmišljam da ću ostati sto godina. Ali mogu se sutra spakirati ako ne bude onako kako smo zamišljali”, rekao je Ivković.
“Željo ima snagu u navijačima, to je sigurno puno falilo. Ne bi bili sedmi, bili bi možda drugi ili treći da je navijača bilo. To je snaga, vojska. I kada dodaš kvalitetu, sve se posloži”, zaključio je.

(Ajdin Balićevac)

0
SPORT
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.