28.7.2022. 22:50
0
Još jedan bh. predstavnik se oprostio od Evrope: Težak poraz Tuzla Cityja od AZ Alkmaara
Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su sa 4:0 u revanšu drugog pretkola Konferencijske lige, te se oprostili od Evrope za ovu sezonu.

Nakon poraza minimalnim rezultatom 1:0 na gostovanju u Nizozemskoj, AZ Alkmaar je u sjajnoj atmosferi na Grbavici dočekao renomiranog protivnika.

To se u prvom poluvremenu nije mnogo osjetilo na terenu pošto je Tuzla City odigrao kompaktno u većem periodu prvog dijela.

Smajlagić je u 24. minuti mogao dovesti Tuzlake u vodstvo, ali je bio neprecizan.

U 27. minuti se desila sporna situacija, kada je jedan igrač gostiju igrao rukom, ali glavni arbitar nije dosudio penal za Plave.

AZ Alkmaar u vodstvo dolazi 34. minuti kada mrežu Fejzića pogađa Dani de Wit.

Nizozmeci su mogli do kraja prvog poluvremena udvostručiti vodstvo, ali je Fejzić bio na visini zadatka.

U nastavku susreta Almaar je sa dva brza gola potvrdio plasman u treće pretkolo.

Strijelci za Nizozemce bili su Pavlidis u 61. i Lahto u 63. minuti.

Konačnih 4:0 postavio je De Jong u 81. minuti.