20.9.2023. 16:48
0
Premijer liga BiH: Treći uzastopni poraz Željezničara
Fudbaleri Sloge savladali su u Doboju ekipu Željezničar rezultatom 3:0 u zaostalom meču 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vidić je u drugoj minuti prvi zaprijetio na gol Plavih sa vrha šesnaesterca, ali je Muftić uhvatio loptu.

Novu dobru priliku domaći su imali u desetoj minuti, nakon kornera šutirao je Nikolić, ali Muftić je ponovo loptu.

Vidić je dvije minute kasnije bio najvisočiji pred golom Plavih, a lopta odlazi pored gola.

Domaći su veliku šansu da dođu do vodstva imali u 15. minuti, Šipovac je ubacio sa desne strane, lopta je došla do Jovića koji pogađa stativu, a nakon toga šut Šipovca brani Muftić.

Jović je u 35 minuti odlično šutirao, ali Muftić se ponovo istakao na golu gostujućeg tima brani na golu Plavih.

Željezničar je prvi (polu)šansu imao u 36. minuti kada je Ćosić šutirao, međutim to je bio lagan plijen za golmana domaćeg tima Šćekića.

Sloga do vodstva dolazi u 43. minuti. Golman Želje loše je ispucao jednu loptu, koja je došla do Jovića. Napadač Sloge je ušao u šesnaesterac, promiješao je odbranu gostiju i zakucao loptu u mrežu.

Plavi su na otvaranju drugog dijela zaprijetili preko Amoaha, ali je njegov udarac otišao preko gola Sloge.

Izabranici Nermina Bašića su u 51. minuti imali dobru priliku. Ćosić je šutira, a na golu domaćih se istakao Ščekić.

Rezervsita Allyson je u 65. minuti šutirao pravo u Ščekića, a sa druge strane je zaprijetio Jović minut kasnije. Međutim, ponovo se Muftić iskazao na golu.

Sloga u 67. minuti povećava prednost. Jović je centrirao iz kornera, Vidić je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu Plavih.

Allyson je imao priliku u 87. minuti da smanji prednost Sloge, ali je njegov udarac sjajno odbranio Šćekić.

U 93. minuti dosuđen je penal za Slogu, a siguran sa 11 metara bio je Vidić za konačnih 3:0.

Za izabranike Nermina Bašića ovo je bio treći uzastopni ligaški poraz, kao i treći gostujući poraz ove sezone.

Sa druge strane, Sloga je došla do drugog vezanog trijumfa.

Plavi su šesti na tabeli sa devet bodova, dok je Sloga osma sa istim brojem bodova.