30.12.2023. 12:29
0
Sergej Barbarez priznao: "Nikada neću biti selektor Zmajeva"
FOTO: N1
Sergej Barbarez, bivši fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, otkrio je da su male šanse da u budućnosti sjedne na klupu Zmajeva.

Barbarez je za N1 u emisiji Druga strana govorio o igračkoj karijeri, a dotakao se i reprezentacije BiH.

Naglasio je kako su lojalnost i povjerenje jedni od ključnih faktora za njegov uspjeh.

- Vjerovao sam u ono što su treneri govorili, sa svim sam imao odličan odnos. U Njemačkoj me je jedan trener najviše kritikovao, postao sam više Nijemac nego Balkanac. Klub i reprezentacija se ne mogu porediti, reprezentacija je emocija. To se doživljava. Kad braniš boje države, ljudi dolaze zbog tebe. Obožavam Hamburg, ali reprezentacija je emocija jer tu nema novca - rekao je Barbarez.

Legendarni Mostarac je još jednom pričao o situaciji u domaćem fudbalu i svojim komentarima na društvenim mrežama.

- I danas je reprezentacija emocija, malo manje nego prije. Sa rajom volim sjesti i komentarisati, to je uvijek prisutno. I moji komentari na društvenim mrežama su emocija, moram nešto reći. Svi smatraju da trebam više govoriti, ali ne želim govoriti o stvarima o kojima ne znam unutrašnjost.

Dosta toga se u nas nazire, ali moja riječ nema težinu koju bi trebala da ima da se neko nešto zapita onda se ne isplati trošiti energiju na te stvari i gdje ide. I zato smo tu gdje smo sada. Volim igru riječi i na mrežama sam premalo - kazao je Barbarez za N1, a potom dodao da su male šanse da ga vidimo na klupi BiH, uprkos tome što je upravo on želja navijača:

- Kod nas se sve veže za politiku, znamo kako stvari funkcionišu. Normalni ljudi ne mogu promijeniti situaciju koliko god željeli. I da bude normalno, ja neću biti nikada selektor. Taj voz je prošao, treba biti realan nisam do sada nikada bio trener i ne trebam glumiti frajera.

Ja to mogu, skupio bi ljude koji to znaju i tako je bilo na razgovorima koje smo vodili, ali u životu to neću doživjeti da ovdje bude normalno u Savezu i politici. Nisam optimista. Ja sam oba puta kad sam pregovarao imao ljude koji su u stručnom dijelu bili iskusniji od mene - zaključio je Barbarez.

(Erna H.) 

0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.