22.12.2017. 12:53
3
"Nisam član SDA, iako imam mnogo prijatelja u SDA. Takav mail kada dođe, to se odlaže u kantu za smeće i ne komentariše"
FOTO: Saudin Sivro / Facebook
Na našu e-mail adresu stiglo je saopćenje za javnost Udruženja samostalnih sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja KS u kojem se direktno proziva Saudin Sivro, predsjednik SSOOiO KS.

Naime, u saopćenju koje smo dobili u jednom dijelu stoji da se radi o "prevarantskom Sivrinom sindikatu".

Za Source.ba portal je govorio Saudin Sivro, predsjednik SSOOiO KS, koji je za naš portal poručio sljedeće:

"To više niko ozbiljan ne komentariše, gospodina koji to potpisuje, to više niko ne čita. To kada dođe, to se odlaže u kantu za smeće. Štagod da je napisano, samo ću vam reći da je Sindikat osnovnog obrazovanja i odgoja sastavni dio samostalnog Sindikata osnovnog odgoja i obrazovanja FBiH. Povećavamo plate za oko 4.000 prosvjetnih radnika uključujući i te koji pišu to"
, rekao je Sivro za Source.ba portal.

"To je grupa ljudi koja je nekada vodila Sindikat kada je topli obrok bio u skladu sa raspoloživim sredstvima, dakle, nisu ništa dogovarali s Vladom. To je bilo onda kada je najniža plata bila 350 KM potpisana 2006. godine, kada radnici nisu imali regres, kada su ljudi potpisivali akte i nije se znalo šta rade. To je samo personalna zavist prema onome što mi radimo. Hvala Bogu pa se ti ljudi danas ništa ne pitaju. Prosvjetni radnici su danas u puno boljoj situaciji kada se ti ljudi, koji su poslali taj mail, ništa ne pitaju", ističe Sivro.

U spoemnutom mailu također stoji da je Saudin Sivro prevario usposlenike u predškolskom i osnovnog obrazovanju. Naš sagovornik je to prokomentarisao ovako:

"Prosvjetne radnike ne može prevariti niko, to su visokoobrazovani ljudi. Dakle, apsurdno je da njih neko može prevariti. Ne znam na koji način ih jedan čovjek može prevariti. Sve ono što mi radimo je transparentno. U prošloj godini smo imali rast plata za 2,5 posto, u narednoj godini ćemo imati rast plata također za 2,5 posto. Jedini smo sindikat koji sa Vladom KS završava pregovore oko kolektivnog ugovora koji predviđa nagrade za rezultate rada. Rijetki su oni koji uspjevaju ugraditi novčane stimulanse za najbolje prosvjetne radnike. Plate u posljednjih nekoliko godina su kasnije, nisu bile isplaćivane", poručuje Saudin Sivro.

U mailu koji je stigao na našu adresu, Udruženje samostalnih sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja KS optužuje Sivru da radi u interesu Stranke demokratske akcije (SDA).

"Mi inače radimo za prosvjetne radnike, ne bavimo se onim šta rade političke partije. Pregovaramo sa izvršnom vlasti i pokušavamo kroz Skupštinu da se donose kvalitetni zakoni za nas. Imamo saradnju sa svim političkim partijama. Imam poveznicu sa SDA na način da imam puno prijatelja u toj stranci, kao i u drugim strankama. Nisam član Stranke demokratske akcije. Imali smo masovne proteste kada je na vlasti bila SDA na čelu sa Suadom Zeljkovićem i kada smo prozvali Muhameda Kozadru, pa su nas optuživali da su to bili protesti SDP-a. Pregovaramo sa svima, a bavimo se samo poboljšanjem prava i statusom radnika", rekao je na kraju razgovora za Source.ba portal Saudin Sivro, predsjednik SSOOiO KS.

Novinar: Haris Ahbabović

3
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.