2.11.2018. 14:31
6
"Mislio sam da mene raja voli i da me neće opljačkati, ali vraga. To nije vikendica, to je kuća od 500 kvadratnih metara"
FOTO: N1
Nekadašnji selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine i "trener svih trenera", Miroslav Ćiro Blažević, doživio je danas veliku neugodnost kada su mu lopovi opljačkali kuću i napravili ogromnu štetu.

Naime, iako su brojni mediji pisali o tome kako je Ćiri opljačkana vikendica, u razgovoru za Source.ba portal Blažević je rekao kako se radi o ogromnoj kući u kojoj su lopovi napravili veliku štetu i odnijeli veoma vrijedne stvari.

Podsjećanja radi, prema njegovim riječima i izjavama od jutros za hrvatske medije, pljačkaši su odnijeli prsten koji je kupio u Francuskoj i koji vrijedi oko 100.000 franaka. 

"Znali su mi ranije provaljivati, ali to su bili neki sitni lopovi, tražili dresove. Ja im poslije ostavio poruku, objasnio gdje stoje ključevi da ne razbijaju. Ovi su bili baš profesionalci. Tačno su znali šta i gdje traže. Znali su, recimo, mjesto u zidu iza ormara gdje se nalazi sef. Prvo su probali iskopati cijeli sef, ali nisu uspjeli, pa su u priboru u podrumu pronašli bor mašinu, poslužili se i obavili posao do kraja. Šta je bilo u sefu? Lova, dosta love, ali odnijeli su i jedan suprugin prsten, vrijedan 100.000 franaka koji sam joj kupio u Parizu poslije osvajanja historijske bronze na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj", rekao je danas Ćiro Blažević u razgovoru za Novi list.

Ćiro vjerovao da ga raja "čuva"

Danas smo pozvali Ćiru Blaževića kako bismo ga upitali šta se dogodilo, ali nam nije mogao davati neke dodatne informacije jer mu je tako naredila policija, zbog same istrage.

"Opljačkali su me i jeb** ga, tu sada nema neke velike priče. Uzeli su ono što im je odgovara i razvalili su sve što se moglo razvaliti. To nije vikendica, to je kuća sa baštom od 500 metara kvadratnih. Ne mogu ti, sine, govoriti o tome šta su mi odnijeli, jer me policija zamolila da ne govorim ništa dok istraga traje", rekao je danas za Source.ba portal Ćiro Blažević.

"Jako sam tužan, nemam osiguranja, niti sam imao alarm. Mislio sam da mene raja voli i da me neće opljačkati. Ali vraga, našli se pravi lopovi koji su obili moj sef, uzeli su sve šta je bilo u njemu i otišli. Nisu se bačkali ničim drugim", rekao je Blažević za naš portal.

Ćiro je još jednom podvukao da ovo nije očekivao, jer je mislio da ga ljudi previše vole da bi mu opljačkali kuću, ali poručuje da se grdno prevario.

"Mislio sam da to meni ne treba, da mi ne treba nikakav alarm, niti zaštita. Mislio sam da mene raja čuva. Očito me ne čuvaju. Ima ljudi koji imaju potrebu da pljačkaju i biće toga sve više i više", rekao je danas Miroslav Ćiro Blažević u telefonskom razgovoru za Source.ba portal.

Lopovi odnijeli i pištolj kojeg mu je poklonio Šušak

Nepoznati počinioci provalili su u kuću Miroslava Ćire Blaževića u Kraljevici i otuđili veću količinu novca i dragocjenosti. Ćiro je ranije za Novi list rekao da su mu ukrali i jedan pištolj kojeg mu je poklonio Gojko Šušak.

Podsjećanja radi, Miroslav Ćiro Blažević je tokom trenerske karijere vodio veliki broj klubova. Njegova trenerska karijera počela je daleke 1968. godine, a posljednji angažman imao je u Zagrebu 2014. godine. 

Kada je u pitanju BiH, od 2008. do 2009. godine je vodio A reprezentaciju BiH, a tokom 2014. godine je vodio tuzlansku Slobodu koju je uveo u Premijer ligu BiH. Sa reprezentacijom BiH se plasirao u baraž za SP 2010. godine, kada smo ispali od Portugala, što je tada bio najveći uspjeh A selekcije BiH.

Novinar: Haris Ahbabović

6
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.