26.3.2020. 12:15
1
Ljubav i pripremanje svadbe u doba korone: Kako se snalaze Ajša i Adi, ima li brašna u Njemačkoj i kako provode vrijeme
Cijela Planeta se i dalje bori sa koronavirusom, a broj zaraženih gotovo je dostigao broj od pola miliona ljudi.

Do sada je od posljednica zareze virusom korone preminulo 22.020 osoba, dok se izliječilo 117.446 ljudi. Kada su u pitanju pojedinačne brojke, najteža situacija je u Italiji i Španiji, dok sada i SAD prijete da budu novo ozbiljno žarište.

Što se tiče Njemačke, u toj zemlji je registrovano 39.457 zaraženih, a do sada je preminulo 222 ljudi, što je, ipak, najmanja brojka u odnosu na sve zemlje koje imaju nekoliko desetina hiljada zaraženih od ovog virusa.

Za Source.ba portal su govorili Adi Đogić, frizer, te njegova djevojka i pjevačica, Ajša Kapetanović, koji žive i rade u Njemačkoj.

"Ovo ludilo nas je dočekalo u Njemačkoj, pa mislim da su ovdje ljudi najoprezniji što se tiče ove situacije, iako na početku nisu ozbiljno shvatali sve ovo, pa je bilo dosta ljudi na ulicama, u centrima, klubovima i slično. Brašna ima što je najbitnije, dok dezinfekcionih sredstava i toalet papira je nestalo u cijelom gradu", kaže kroz smijeh Adi.

"Cijela ova situacija nam je poremetila dnevne obaveze tako da vrijeme provodimo uz filmove, društvene igre i uz društvene mreže, ali ono najbitnije je da imamo vremena posvetiti se sebi i iskoristiti vrijeme za odmor za kojeg baš i nemamo inače vremena. Poremetilo se mnogo toga, obustavljeno je sve pa tako i naš posao, ali najteže nam pada što uskoro dolazi naša svadba, ali zbog situacije ne možemo nastaviti sa pripremama i realizacijom svega toga, vidjet ćemo šta će se dešavati".

"Kada su u pitanju informacije da ljudi ovdje u Njemačkoj dobijaju otkaze, mislim da to nije istina jer je država donijela odluku da će sasvim normalno isplaćivati radnike umjesto poslodavaca da ne bi dolazilo do toga da ljudi ostaju bez posla",
kaže u razgovoru za Source.ba portal frizer Adi Đogić.

Svoje viđenje cjelokupne situacije za naš portal je dala i mlada pjevačica, Ajša Kapetanović.

"Na početku svega, nije bilo panike, ali mediji su utjerali strah u kosti mnogim ljudima. Tržni centri su zatvoreni, a u supermarketima se uglavnom može naći sve osim toalet papira jer iz nepoznatog razloga ljudima je bitniji papir nego prehrambene namirnice. Vrijeme provodimo uglavnom spavajući i uz filmove i hranu, obzirom da nam je kretanje ograničeno", kaže Ajša.

"Najsmiješnija stvar mi je koliko ljudi ne razmišljaju svojim glavama nego razmišljaju onako kako im se servira. Poslovno su se stvari mnogo promijenile, jer moj posao je na terenu što je sad nemoguće. Za otkaze nisam upućena, ali znam da osobe koje nisu u stanju da rade da dobijaju svoju platu kao da je sve uredu. Što se planova tiče, svi su se poremetili tako da više ne planiramo ništa nego se prepuštamo situaciji i izvlačimo ono najbolje iz nje", poručuje Ajša na kraju razgovora za Source.ba portal.

Podsjećanja radi, Ajša i Adi trenutno žive u njemačkom Memmingenu. Adi je dugo vremena radio u Sarajevu, ali se prije nekoliko mjeseci odlučio na odlazak u Njemačku, gdje već dugo vremena boravi i njegova djevojka.

Novinar: Haris Ahbabović

1
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.