5.3.2021. 13:27
2
"Ja gore ne bih radio za 10.000 KM. Sestre nemaju pravo šest sati da jedu, piju, da idu u WC. Narod ništa ne poštuje, njih 30 je nagrnulo na vrata"
Nezadovoljni građanin Sarajeva (identitet poznat Redakciji Source.ba portala) poslao nam je fotografije iz Doma zdravlja Saraj Polje.

U svom mailu napisao je sljedeće:

"Kao jedan od brojnih nezadovoljnih građana imam potrebu da podijelim s javnošću sljedeću informaciju. Nakon bezuspješnog pokušaja da dobijem uputnicu za testiranje na COVID-19 i konstantnog zauzeća telefonske linije porodične ambulante Alipašino Polje i COVID ambulatne Saraj Polje, nakon 4 dana sam dobio priliku da se testiram.

Velike gužve sam očekivao ali ne i nemar i neorganizaciju u COVID ambulanti, pogotovo nakon donešenih novih mjera Vlade KS koje su očito samo mjere na papiru. Na slikama u prilogu ćete vidjeti ogromne redove bez fizičke distance ispred i u ambulatni Saraj Polje. Nakon što su određeni mediji objavili fotografije sa lica mjesta, uposlenici ambulante su naredili pacijentima da uđu u unutrašnje prostorije ambulante. Iste prostorije se ne provjetravaju a pacijenti sjede ili stoje u redovima bez ikakve fizičke distance. O redoslijedu primanja neću ni da govorim. Sve se dešava uz komentar medicinske sestre i doktorice da, citiram, "Ko nije bio zaražen ovdje će se zaraziti".

Apelujem na sve medije da se ova priča proširi što prije ne bi li nadležni napokon uradili nešto po ovom pitanju, jer ovo što se dešava u Saraj Polju je van svake pameti! Godina dana je prošla od pojave virusa u BiH a mi se ponašamo kao da je i dalje mart 2020. godine. Sramota",
poručio je nezadovoljni građanin.

Danas smo razgovarali sa drugim građaninom Sarajeva, koji je prebolio koronavirus, te koji se javio našoj Redakciji u želji da ispriča svoje viđenje situacije oko koronavirusa, Opće bolnice, Doma zdravlja Saraj Polje i sl.

"Ja sam obolio u januaru i tada nisu bile ovakve gužve kao danas. Bilo je možda 10-ak ljudi, čekao sam oko 20 minuta u redu. Kada sam ušao, sve nalaze sam uradio za 15 minuta. Doktorica mi, par sati kasnije, javila rezultate i dobio sam terapiju. Sada je haos u Sarajevu, redovi su po 100 metara ispred bolnica. 'Zaglavio' sam i u izolatoriju, kako rade gore sestre i šta rade ljudi, ja gore ne bih radio za 10.000 maraka. Sestre nemaju pravo da šest sati jedu, piju, da idu u toalet, borave među najgore zaraženim i bolesnim ljudima. I svaki dan neka se sestra zarazi, oni su heroji u izolatoriju u Općoj bolnici. Po cijelu noć vas bude i mjere vam pritisak, kisik, vade krv... Svaka dva sata je vizita. Bude vas u tri navečer i pregledavaju vas i mjere vam parametre. Divim im se. Ne dođe neka sestra, zaražena, ona iz prve smjene produžava smjenu, pa radi po 12 sati", kaže čitatelj Source.ba portala, čiji je identitet poznat Redakciji Source.ba portala.

Naš sagovornik tvrdi da nije sve do doktora i medicinskih radnika, nego da je mnogo i do samih pacijenata koji se nikakvih mjera ne pridržavaju.

"Isto je i u domovima zdravlja. Ljudi su prebukirani i padaju s nogu. Usluga je brza, ali narod ništa ne poštuje. Do ljudi je sve. Ja sam došao u sedam na pregled, već je bilo 30 ljudi ispred mene, a u pola osam počinju s radom. Kad su otvorili vrata u pola 8, kad je to sve navalilo na vrata, ne možeš ih zaustaviti. Vjerujte, nije do doktora i medicinskih radnika. Treba otići na lice mjesta i uvjeriti se u sve", kaže naš sagovornik.

Poručuje da doktori i sestre u domovima zdravlja nemaju osnovne medicinske potrepštine, koje su mizerne.

"U kakvim uslovima rade, to je užas. Komunistički stolovi, ispucali, vareni. Nemaju držače za infuziju, nego zakače pet infuzija na neku vješalicu, i to nema da ležiš, moraš da sjediš. Kad ti vade krv samo ti malo stave dezinfekcionog sredstva, nemaju alkohola, nemaju flastera. U Općoj bolnici je opet super sve opremljeno. Gore su ekrani, sve je moderno, kreveti su električni. Ovdje u Domu zdravlja je grozno", rekao je za Source.ba portal Sarajlija čiji je identitet poznat našoj redakciji.

Novinar: Haris Ahbabović

2
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.