7.10.2021. 17:13
5
Gdje je i šta radi Fuad Backović Deen: Podigla se velika prašina zbog slike sa momkom, KS mu redovno uplaćivao doprinose
Velika prašina podigla se u bh. medijima, ali i na društvenim mrežama, nakon što se pojavila zajednička fotografija bh. pjevača Fuada Backovića Deena i, kako su pojedini mediji prenijeli, njegovog momka.

Naime, muzičar Fuad Backović Deen pojavio se, na fotografiji koja je podijeljena na Instagramu, u zagrljaju muškarca koji se zove Will Phearson III.

U opisu fotografije koju je na svoj profil postavio Phearson stoji "All smiles with my love" (Svi osmijesi sa mojom ljubavlju), a pored opisa je stavio emotikon srca.

Ko je Will Phearson?


Deenov izabranik Will Phearson je, kako su prenijeli mediji u BiH, art producent i već se s Deenom pojavljivao u TV emisijama. Gostovali su prije nekoliko mjeseci i na TV Hayat.



Deen je već neko vrijeme gotovo pa nedostupan za bh. javnost. U intervjuu za TV N1 prošle godine govorio je o poslu kojeg radi u Americi, ali i tome čime se sada bavi.

U emisiji 'Novi dan' kazao je kako mu je bilo teško navići se na život u SAD-u iako je mnogo putovao i živio u drugim zemljama, jer je mentalitet potpuno drugačiji, ali da je jako sretan i zadovoljan.

"Imam dosta prijatelja koji mi pomažu da se što bolje naviknem na novu sredinu. U SAD-u sam pune dvije godine. Živim u Los Angelesu i ne znam mogu li reći da je to prava slika SAD-a. Los Angeles je grad u kojem žive ljudi iz cijelog svijeta i vrlo rijetko možeš upoznati nekoga ko je rođen tu. Tamo te ne doživljavjau kao stranca, ne pitaju te koje si vjere, kako se zoveš itd. To je jedan potpuno drugačiji svijet i mentalitet, lično mi je bilo malo teže priviknuti se bez obzira što cijeli život putujem i što sam u Milanu živio sedam godina. Sada mogu reći da dobro plivam u svemu tome", rekao je Deen za N1.



Bavi se isključivo modnim biznisom. Prvi posao mu je bio savjetnik za stil, a potom je radio kao svjetnik za vjenčanja gdje je opremio veliki broj mladenki.

Govoreći o muzičkoj karijeri, kazao je da još uvijek nije vrijeme za neki ozbiljniji povratak, ali da će se on sigurno desiti.

"Muzika je moja najveća ljubav. Prvi album sam snimio sa 14 i po godina. Ušao sam u tu mašinu, sferu biznisa koja zna biti teška i surova u tim godinama. Ne znaš šta te očekuje niti da se nosiš sa težinom posla koji te očekuje, došlo je do zasićenja i zato sam napravio rekreativnu pauzu. Nisam se u potpunosti povukao", rekao je Deen.



Karijera Fuada Backovića Deena 


Fuad Backović rođen je u Sarajevu 1982. godine. On je poznatiji pod scenskim imenom Deen. Predstavljao je BiH na Eurosongu 2004. godine sa pjesmom "In The Disco", te je osvojio deveto mjesto u Istanbulu. 2016. godine je, zajedno sa Dalal Midhat-Talakić, Anom Rucner i Jalom Bratom, predstavljao BiH na Eurosongu, ali se nisu uspjeli plasirati u finale. Njegova muzička karijera je počela devedesetih godina kada se pridružio popularnom bh. bendu, Seven Up.

Sa 12 godina, Fuad Backović Deen je imao prve muzičke korake snimajući svoju prvu pjesmu. Pjesma je snimljena u muzičkom studiju imena Studio Number 1 koje je držao BHRT. Godine 1997, Backović je postao frontmen bedna Seven Up. Grupa je izdala dva albuma, 'Otvori oči' i 'Seven'. Uživali su veliki uspjeh u BiH i okolnim državama (Hrvatska, Srbija i Crna Gora). Godine 1998, Deen je dobio ponudu da nastupa za hor opere. Njegove glasovne mogućnosti su zapazili iz Nacionalnog teatra Bosne i Hercegovine, a on je prihvatio ulogu frontmena hora opere tokom produkcije Carmina Burana.



Deen je 2002. godine počeo i svoju samostalnu muzičku karijeru, a prvi album kojeg je izdao zvao se "Ja sam vjetaro zaljubljeni". Kasnije je izdao još dva albuma i nekoliko singlova.

Backović je završio talijanski Istituto Marangoni sa usmjerenjem u modnom biznisu. Jedno vrijeme je živio u Milanu, a sada je trenutno u Los Angelesu.

KS mu plaća doprinose

Također, u medijima se često znala podići prašina zbog toga što se njegovo ime redovno nalazilo na spiskovima Registara istaknutih samostalnih umjetnika u KS.

Podsjećamo, istaknuti umjetnici su ljudi za koje se izdvajaju sredstva iz budžeta KS kao doprinos za bogaćenje kulturno-historijskog opusa naše zemlje. Njima Kanton Sarajevo uplaćuje penziono i zdravstveno osiguranje.



Kada je riječ o muzičarima, na listi iz 2019. godine su se našli Muhidin Muharemović, Hajrudin Varešanović i Fuad Backović. Istaknuti samostalni umjetnici su osobe koje ne smiju biti u radnom odnosu, a umjetničko stvaralaštvo i djelovanje im treba biti jedino profesionalno zanimanje.

Pripremio: Haris Ahbabović

5
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.