8.12.2016. 20:49
0
Euroliga: Fenerbahče u Istanbulu savladao Crvenu zvezdu s 87:72
Košarkaši Fenerbače su večeras u Ulker Sports Areni u Istanbulu rezultatom 87:72 savladali Crvenu zvezdu u 11. kolu Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).
Ekipa Dejana Radonjića nije večeras mnogo pokazala u meču protiv viceprvaka Evrope.

Fenerbače je prvu četvrtinu bio bolji pa je poslije 10 minuta na semaforu stajalo 20:18. Fener je i u drugoj četvrtini nastavio sa dobrom igrom, te je poslije 20 minuta igre vodio sa 41:31.

Košarkaši Zvezde su pokušavali da se odupru u drugom poluvremenu, ali je Fener ipak pokazao da je bolji sastav te je pred posljednjih deset minuta vodio sa 68:50. Zvezda je zadnju dionicu bila bolja sa 22:19, ali je na kraju na semaforu stajalo 87:72 za tursku ekipu.

U ekipi Zvezde Simonović je ubacio 14 poena uz 6 skokova, 12 je dodao Jenkins, Bjelica je imao 11 poena i 3 skoka, a Kuzmić 8 poena i 10 skokova.

U Feneru je najefikasniji bio Udoh s 15 poena, 9 skokova i 5 asistencija, Vesely je ubacio 14, a Antić 13 poena.

Nakon neodigranih svih utakmica 11. kola, Fenerbače je drugi s osam pobjeda i tri poraza, dok je Zvezda na 13. poziciji sa četiri pobjede i sedam poraza.