22.10.2018. 12:30
0
Teletović: Napravit ćemo neke radikalne promjene
Mirza Teletović je zvanično predstavljen kao novi predsjednik KS BiH.

- KS BiH je odgovoran za košarku, kao glava bh. košarke, treba da bude posložen da pomogne košarci, u ovom momentu to nije tako, moramo doći rješenja da odblokiramo Savez, to nije jednostavno, radit ćemo na radikalnim promjenama, kada sma došao u Upravni odbor, ljude koji su dali ostavke samo riješili njihove dužnosti - kazao je Teletović.

Stanje u Savezu nije obećavajuće.

- Dolazim na poziciju gdje niko nije htio da dođe, sad opet nekoga interesuje, mislim da BiH zaslužuje da ima košarku, nama je najbitnije da košarka ide dalje, koliko ima problema, ispisao sam čitavu svesku. Treba vremena da pozovemo sve potencijalne reprezentativce BiH, trebamo iskoristiti taj period, razgovaramo sa mogućim selektorima, uvijek imamo potencijala, igrači koji igraju NBA i Euroligu ne mogu doći na okupljanje.

Još uvijek smo u primopredaji, pravimo analize, Savez je u problemima, tu smo da napravimo pozitivnu priču i riješimo probleme - kazao je proslavljeni košarkaš.

Neizostavna tema je bio slučaj Igokea.

- Došao sam na sve probleme oko takmičenja, Igokea neće nastupati u Ligi, imat će priliku da se uključi seljdeće sezone, imat će neke sankcije, jedan od fokusa će biti da liga bude kompetitivnija te da mi olakšamo klubovima, prije svega oko kompenzacije. Ima mnogo nekih stvari zbog kojih me trebate razumjeti, da bi se liga nastavila, Upravni odbor je donio odluku da Igokea ne igra, eventualne sankcije se još uvijek razmatraju.

Teletović je istakao kako je raspisan konkurs za izbog novog generalnog sekretara.

- Raspisali smo konkurs što se tiče generalnog sekretara, to će biti obavljeno u kratkom roku. Jako je bitno da su u Savezu ljudi iz košarke, iz sporta, kao igrač ne želite da vas ostali na Evropskom prvenstvu gleda kako ne možete ući u hotel, to se više neće dešavati, trudit ćemo se da dovedemo bivše reprezentativce - kazao je Teletović.

Govorilo se i o statusu Nemanje Gordića.

- Gordić se pet puta povrijedio u reprezentaciji, izgubio je 300.000 ugovora zbog povreda, obećavale su mu se neke stvari koji nisu ispunjene.

Dao je i kratak komentar o izboru novog selektora.

- Treba nam neko ko će napraviti podlogu za Evropsko prvenstvo, ogromna je razlika trenirati klub i reprezentaciju, sagledat ćemo da vidimo ko je najbolji motivator u tih sedam dana koliko sada traju pripreme za utakmice - zaključio je Teletović. 

Direktor muških košarkaških reprezentacija BiH, Siniša Kovačević je najavio da će A reprezentacija selektora dobiti u narednima danima.

- U svakodnevnoj smo komunikaciji kada je pitanje izbor selektora, nadam se da ćemo to riješiti u narednih dan dva, Repeša je jedan od ljudi s kojim se razgovara, izašao nam je u susret u septembru, ima visoke ambicije i pitanje da li se poklapaju s našim ambicijama - rekao je Kovačević te dao kratak komentar o Vedranu Bosniću.

- Dečko koji je posvećen svom poslu, dobar je trener.

Bilo je riječi i angažovanju nekog košarkaša koji će dobit bh. pasoš.

- Moja želja je bila da to mora biti istinsko pojačanje i treba nam igrač na poziciji 1-2, nadam se da ćemo to riješiti u narednom periodu, ali moramo sačekati novog selektora.

Kada su u pitanju omladinske selekcije prema Kovačeviću tu je situacija zadovoljavajuća.

- Naše omladinske selekcije se godinama takmičena Evropskim prventstvima, U16 reprezntacija se plasirala u A diviziju, U18 selekcija je ispala iz A divizije, to je neuspjeh, neke mnogoljudnije zemlje imaju reprezentacije u B divizijama.

Poručio je da Nemanja Gordić želi igrati za reprezentaciju.

- Problem s Gordićem je desetogodišnji, on ima želju da igra, KSBiH nije inistitucija koja pravi kuće, već pokušava da riješi stvari na legalan način, vidio sam ga prije 15-ak dana, želi da igra za BiH - zaključio je Siniša Kovačević.



(Patria / Lejla Trle) 

0
SPORT
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.