5.11.2018. 10:41
0
Brooklyn pobijedio Philu, Džanan Musa ubacio četiri poena
Košarkaši Portland Trail Blazersa upisali su sedmu pobjedu u novoj sezoni NBA lige, a ovoga puta deklasirali su ekipu Minnesota Timberwolvesa rezultatom 111:81.

Portland je do nove pobjede došao na krilima bh. centra Jusufa Nurkića, koji je za 22 minuta na parketu postigao 19 poena, 12 skokova, dvije asistencije i blokadu. 

- Igrali smo dobro odbranu i pogađali šuteve. Sretan sam zbog pobjede i zbog svog doprinosa. Drago mi je što sam od koristi ekipi, osjećam se dobro kada igram agresivno - izjavio je Nurkić nakon utakmice.

Raspoložen je bio i Damian Lillard s 18 poena, pet skokova i pet asistencija, a CJ McCollum je dodao 16 poena. 

U timu Timberwolvesa najefikasniji je bio Karl - Anthony Towns s 23 poena, dok je Andrew Wiggins dodao 17 poena. 

Bh. košarkaš Džanan Musa proveo je tri minuta na parketu i postigao četiri poena u pobjedi Brooklyn Netsa protiv Philadelphia 76-ersa sa 122:97.

Do četvrte pobjede u ovoj sezoni Netse su predvodila tri košarkaša - D'Angelo Russel i Rondae Hollis-Jefferson s po 21 poena, te Caris LeVert s 20 poena. 

Philadelphiji nije pomogao ni "double - double" učinak dvojice košarkaša, Bena Simmonsa koji je ubacio 20 poena uz 12 skokova i Joela Embiida koji je postigao 16 poena i 15 skokova. 

- Rezultati sinoćnjih susreta:

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 144:109
Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 122:97
Washington Wizards - New York Knicks 108:95
San Antonio Spurs - Orlando Magic 110:117
Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 102:100
Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 111:81
Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 107:121

(Fena / Haris Ahbabović)

0
SPORT
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.