22.7.2019. 19:14
0
Musu nismo vidjeli nikada motivisanijeg: Razvojna liga mi je pomogla, spreman sam za NBA, vjerujte mi
U Brooklynu je odigrao svega 39 minuta, a sada je spreman za sezonu u kojoj Netsi imaju šampionske ambicije s obzirom da su angažovali Kyrie Irvinga, Kevina Duranta i DeAndre Jordana.

Džanan Musa je u razgovoru za američke medije govorio o mnogim temama, a na početku je istakao kako mu je bilo izuzetno teško na početku.

- Bilo je jako teško na početku, sreća pa je to sada završeno. Nisam to očekivao na početku, no svi u timu su mi pružili pomoć, te sam shvatio kako dobre saigrače imam. Mislim da mi je Razvojna liga pomogla da sazrim kao igrač i kao osoba. Mislim da svaki mladi igrač treba vremena u Razvojnoj ligi jer je to sjajna stvar za njih. Mene je učinila jačim, kazao je Musa koji je prosječno postizao 20 poena uz 6.3 skokova i 3.8 asistencija za Long Island i dodao:

- Spreman sam za NBA ligu. Spreman sam. Vjerujte mi. Shvatio sam da imam šansu da igram u NBA ligi, čekao sam ovo 20 godina i sada sam spreman, vjerujte.

Njegov saigrač, Latvijac Rodions Kurucs je također pohvalno govorio o našem košarkašu koji je mnogo napredovao od dolaska u NBA ligu.

- On je sjajan. To se vidi sada. Sjajan je strijelac, a također je popravio svoje liderske kvalitete. Pokušavao je da razgovara sa svim igračima što je nešto što mi se mnogo sviđa. Prije to nije radio, a sada je sjajan, dolazi do mene i objašnjava mi neke stvari, rekao je Kurucs.

Nakon što su Brooklyn Netsi porazili selekciju Hrvatske na NBA Ljetnoj ligi, bh. košarkaš je odveo cijeli tim na večeru.

- Šest od njih su nastupali sa mnom u Cedeviti tako da smo razgovarali prije utakmice i večeru smo iskoristili da se dodatno povežemo, kazao je Musa i zatim se osvrnuo na kritike da je arogantan.

- Prema meni postoje predrasude jer neki ljudi misle da sam nadobudan i arogantan. Vlasnik KK Cedevita mi je jedne prilike rekao da sam egomanijak. Slažem se sa tim. Iako sam egomanijak, ja sam timski manijak. Radim najbolje stvari za ekipu. Želim da moji saigrači postanu najbolji mogući. Ja sam košarkaški manijak.

Netsi su prešli preko ovih kritika i kao 29. picka na NBA draftu birali upravo talentovanog košarkaša koji je sa 16 godina bio nacionalni heroj.

Naime, kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila titulu prvaka Evrope u Litvaniji, a on je postigao 33 poena u finalnom meču nakon čega je uslijedio paklen doček pred više od 60.000 ljudi ispred Vječne vatre.

Potom je uslijedio transfer u hrvatskog prvaka Cedevitu koju je veoma lako mogao napustiti sljedeće sezone jer je imao blaži sukob sa trenerom.

- Mislio sam da je to to i da ću brzo napustiti Cedevitu. Došao sam kući nakon što mjesec nisam igrao košarku. Bio sam znatiželjan da vidim šta će se desiti sa mnom, ali uz podršku moje porodice koja je stala iza mene prošao sam kroz ovaj teški period u mojoj karijeri, dodao je Musa koji se potom vratio u hrvatski klub iako je imao ponude da ide na američke koledže poput Dukea, North Caroline ili Kentuckyja.

Za kraj je Musa istakao da je odmah nakon drafta upoznao Biserku Petrović, majku legendarnog Dražena, koja mu je bila specijalna motivacija.

- Zgrabila me i u lice mi rekla: ''Ovo će biti izuzetno teško, vjeruj mi. Biće jako teško, ali moraš ostati skroman. Dražen je plakao svaku noć prvih mjesec dana u SAD-u, ali ti moraš ostati skroman i moraš vjerovati u sebe. Budi fokusiran, ostani na svom putu i uspjet ćeš'', zaključio je Musa, prenosi Oslobođenje.


(Admir Oručević)

0
SPORT
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.