24.11.2022. 20:51
0
Debakl "Zmajica" protiv Njemačke: Težak poraz od 39 poena razlike
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Weissenfelsu od Njemačke u meču 3. kola kvalifikacija za Eurobasket.

Zmajice su izgubile sa 58:97, a još jednom se pokazalo da ova ekipa nije ista sa Jonquel Jones i bez nje (oprostila sa od igranja za BiH).

Domaće košarkašice bolje su otvorile utakmicu i prvu četvrtinu riješile su u svoju korist sa 22:16. Nakon mini predaha izabranice selektora Gorana LOje zaigrale su bolje, pa su ubrzo sigle do izjednačenja (26:26), a potom su preuzele i vodstvo - 26:30.

Međutim, uslijedilo je nekoliko "crnih minuta", Njemačka pravi seriju 18:5 i odlazi na maksimalnih devet poena prednosti (44:35).

Na ulasku u posljednju minutu prvog Svenja Brunckhorst pogađa trojku za plus deset (47:37). Do odlaska na odmor pogađale su Sonja Greinacher i Courtney Hurt za 49:39.

Serijom 8:2 na otravanju treće četvrtine Njemačka u 24. minuti odlazi na plus 16 (57:41), pa je Lojo bio prinuđen zvati minutu odmora. No, ni to nije pomoglo, jer je u narednoj minuti semafor pokazivao maksimalnih 64:45.

Ali, ni tu nije broj mukama bh. dama, jer je u 29. minuti Njemačka imala prednost od 33 poena (78:45).

Domaće nisu posustajale ni u četvrtom periodu, a prednost domaćih rasla je iz minuta u minut. U 36. minuti semafor je pokazivao plus 43 (93:50).

Najefikasnija u bh. timu bila je Courtney Hurt sa 17 poena.