9.11.2016. 15:02
5
Pažnja muškarci: Bogatstvo i moć su posljednja stvar koju žele Bosanke!
Pusti bradu, skrati bradu, obrij bradu. Prema nekim istraživanjima koja su rađena u svijetu najprivlačniji tip muškarca većini žena jeste upravo onaj s bradom od tri dana ili dužom, tako da je ovaj trend postao jako popularan u svijetu, a nakon toga i u Bosni i Hercegovini.

Da brada nije bitna ženama u BiH govore rezultati našeg istraživanja koje smo uradili sa preko stotinu žena. 

Postavili smo pitanje kakav tip muškarca volite i ponudili deset odgovora: Muškarce sa smislom za humor, pametne, šarmantne, muškarce s bradom, mišićave, školovane, visoke, istetovirane, bogate ili moćne, a žene su same dopisale još jedan odgovor, a to je Vrijedne, da hoće raditi. 


Anketa: Source.ba

Prema našem istraživanju najviše žena je reklo kako su im najprivlačniji muškarci sa smislom za humor, a to je možda bilo i očekivano, obzirom da je humor naših ljudi poznat širom svijeta. Trideset dvije žene smatraju muškarac koji ima smisla za humor ima i pozitivan pogled na svijet, što je velika prednost.  

"Obično se kaže da samo inteligentni ljudi imaju jako dobar smisao za humor, pa će moj izbor muškarca biti upravo taj. Po prirodi sam jako vesela i ne volim negativne ljude. Zna mi se desiti da me umor savlada, iscrpe me ljudi i onda je idealno da me upravo tad moj muškarc zna nasmijati i razveseliti. Osobe koje imaju smisla za humor su samim tim i šarmantne i sigurno ženu znaju oboriti sa nogu. Mišići, novac i moć su prolazni i za mene apsolutno nevažni", rekla nam je Ina Vejsilović.

"Volim muškarce koji su duhoviti, romantični, pametni svakako, ne treba mi neki tukac s kojim ću zamijeniti ulogu. Što se tiće fizičkog izgleda najvažniji mi je osmijeh, da ima stomačić, bez brade jer sam alergična, da miriše na kilometar i da je pedantan kao curica jer nema mi ništa mrže od neurednog muškarca", rekla je za Source Emma Ćurevac.

Na drugo mjesto žene iz Bosne i Hercegovine su stavile pametne muškarce, a na treće vrijedne , koji hoće raditi. Prema ovome Bosankama je važno da imaju muškarca pored sebe uz kojeg će se osjećati sigurno, koji zna zaraditi novac i boriti se za svoju porodicu. 

"Mislim da je lakše kroz život ići sa pametnom osobom koja zna šta želi od života, a izgled je prolazan. Što se tiće novca danas ga imamo sutra ne. Naučila sam i da imam i da nemam tako da mi nije bitan novac niti Bog zna kakav ljepotan, nego pametna i razumna osoba sa kojom mogu naći zajednički jezik i i rješenje problema koje imaju svaki bračni par", rekla je za Source Alena Žunić Kepeš.

Šarm muškarca je važan, ali nije presudan, kao ni brada koja je sada hit u svijetu. Našim ženama očigledno nije toliko važno kako muškarac izgleda obzirom da su i mišićave muškarce svrstale u donji dio tabele. 

"Ja se naprosto ne mogu zaljubiti u sirovinu bez osnovnih manira. Možda je to sada out, ali mene mora šarmirati da bih ga uopće primjetila. To mu je prvi stepenik pa onda sve ostalo", rekla je za naš portal Lejla Baličevac.

"Moj idealan muškarac prije svega treba da bude sposoban da me pridobije, a jako pametan da me zadrži. Jako bitno je da je šarmantan i romantičan i da mu ništa nije teško za mene da uradi. Što se tiće izgleda da je malo viši od mene i da je crn", rekla nam je Adnana Omerović. 

Svega četiri od preko sto žena je glasalo kako im je važno da je muškarac školovan i jedna da je visok. 

"Svaki muškarac treba da prije svega poštuje i voli ženu i smatram da mi žene trebamo da tražimo takve muškarce. Sve ostalo je manje bitno zato što je sve prolazno", rekla nam je  Arnela Nurković Lončar.

Muškarci sa tetovažama, bogati i moćni nisu dobili niti jedan glas od žena iz Bosne i Hercegovine što govori da našim ženama novac nije bitan ili da nemaju toliko izbora, obzirom da smo država koja ima preko 500.000 nezaposlenih, pa i ne razmišljaju o nekim bogatašima ili ne žele da kažu istinu. 

Novinarka: Merima Druškić

5
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.