20.4.2017. 14:30
5
Sanjin Sefić poslije udesa otišao u kazino: Tražio je da telefonira, nervozno se kretao i lupao po tipkama aparata
Danas u Sudu Kantona Sarajevo nastavljeno je suđenje protiv optuženog Sanjina Sefića, koji se teretii da je 10.10.2016. godine u 21.30 sati automobilom udario studentice Selmu Agić i Editu Malkoč, koje su kasnije podlegle povredama.

Kao svjedoci pozvani su očevi ubijenih djevojaka Agić Amir i Malkoč Enes, očevidac Fikreta Hadžiabdić i Suljović Mahir koji je imao prvi susret sa Sanjinom Sefićem nakon nesreće.

Tužilaštvo Kantona Sarajevo pozvalo je Agić Amira da se izjasni o dva pitanja, a to je imovinsko pravni zahtjev, koji je rekao da će podnijeti, ali nije pred Sudom želio reći koji iznos će tražiti i upitan je da li se priključuje krivičnom gonjenju Sanjina Sefića, što je otac ubijene Agić Selme potvrdio i rekao da se pridružuje.

Nakon njega u sudnicu je ušao Malkoč Enes kojem su postavljena ista pitanja. Otac ubijene Edite je rekao da postavlja imovinsko pravni zahtjev, a iznos će naknadno reći, te se pridružio krivičnom gonjenju Sanjina Sefića. 

Od svjedoka pozvana je prvo Hadžiabdić Fikreta, koja se nalazila na licu mjesta u noći kada su automobilom udarene djevojke Edita i Selma. 

"Ja sam se vraćala sa kćerkom iz Semizovca i išle smo prema Grbavici. Nalazile smo se na licu mjesta u lijevoj traci. Stali smo na crveno svjetlo, kiša je padala i nije bilo drugih automobila pored nas. Vidjela sam dvije djevojke koje su krenule da pređu ulicu i nagazile su na zebru i ja sam tada pogledala u semafor čekajući da se upali zeleno svjetlo, da auto u kojem sam bila krene. Bile su njih dvije i vodile su se pod ruku. Tada je puklo i ja sam se okrenula. Nigdje nikoga nije bilo. Pored nas su proletila dva auta velikom brzinom, jedno je bilo tamnije skroz desno i jedno svjetlije pored njega. To su bila dva moćna auta udaljena par metara od nas i brzo su otišla, sve se desilo u par sekundi. Okrenula sam glavu i vidjela sam jednu djevojku da leži", rekla je pred Sudom KS očevidac, Fikreta Hadžiabdić. 

U nastavku iznošenja svoje izjave pred Sudom KS Hadžiabdić je rekla kako je desno auto na sekundu prikočilo što je vidjela da se upalilo štop svjetlo i onda brzo nastavilo dalje. 

"Sve se dešavalo u sekundama. Ja sam otvorila vrata da izađem, međutim, kćerka me povukla nazad i rekla da nam se upravo upalilo zeleno svjetlo da ne izlazim iz auta. Vidjela sam da je djevojci koja leži prišao neki muškarac i onda smo mi otišle. Malo naprijed vidjele smo policijsku kućicu gdje smo stale da im kažem da je auto udarilo djevojku da zovu hitnu i policiju. Nakon toga smo otišle na Grbavicu, a kćerka je otišla u policiju da kaže šta je vidjela", rekla je očevidac Fikreta Hadžiabdić. 

Na pitanja Kerima Čelika, branjenika Sanjina Sefića Fikreta je odgovorila kratko, a odbrani je bilo bitno da se utvrdi da je kiša jako padala i dva puta je pitao koje auto je kočilo, svijetlo ili tamno, na šta je Fikreta rekla da je kočilo tamno auto.

Naredni svjedok pozvan od strane Tužilaštva KS bio je Mahir Suljović koji je prvi razgovarao sa Sefićem nakon udesa. Mahir je zaposlen u kazinu na Socijalnom, koji se nalazi kako je rekao u zgradi šibice gdje je Sefić došao nešto poslije 21.30 sati.

"Ja sam tog dana 10.10.2016. godine bio na radnom mjestu. Ja radim u kazinu na blagajni. Iza 21:30 sati u kazino je došao Sanjin Sefić, koji je moj bivši kolega. Nismo bliski ali se poznajemo jer je radio prije tu. Sanjin je tražio telefon da nekoga nazove i ja sam mu ustupio službeni, fiksni telefon koji mi u firmi koristimo. Nazvao je nekoga i nervozno se šetao po kazinu i lupao po tipkama aparata. Nije kockao, samo je lupao po tipkama", rekao je Mahir Suljović, uposlenik kazina u koji je došao Sefić odmah nakon nesreće.

Mahir Suljović je izjavio i kako je otac Sanjina Sefića njegov šef i kako ga je Sanjin nakon što je završio telefoniranje zamolio da mu pozove taksi. 

"Sanjin Sefić je bio pod stresom, bio je nervozan. Zadržao se dvadesetak minuta dok je telefonirao, nakon čega je otišao"
, rekao je Suljović.

Displaying 20170420_130214.jpg
Porodice ubijenih djevojaka sa advokatom Adelom Duraković

Nakon održanog ročišta medijima su se obratili očevi Selme i Edite koji su rekli da vjeruju institucijama i da vjeruju u pravdu. Na Sanjinovo saučešće nisu imali komentara.

"Mislim da je ovo do sada korektno, s tim što advokao Sefića hoće da navede vodu na svoj mlin da kaže da je to neko drugo auto uradilo, ali mi ćemo ići do kraja. Očekujem da će biti pravedno, a ako ne budemo zadovoljni mi ćemo da se žalimo. Spremni smo da postavimo šator u park ispred Suda i da branimo svoje kćerke. One su bile uzor ove države i ovog grada. Izraz saučešća Sanjina Sefića nije bio iskren, da je to iskreno mislio ne bi pobjegao sa lica mjesta čak u drugu državu, znači da je on mislio to, mogao je da se brani sa slobode. Da im je pomogao i ostao na licu mjesta, on bi sada bio slobodan čovjek, a ne bi bio u pritvoru",
rekao je otac Selme Agić.

Naredni pretres u slučaju u kojem je optužen Sanjin Sefić zakazan je za 18. maj 2017. godine u 09.00 sati.

Novinarka: Merima Druškić

5
SOURCE PRIČE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.