27.7.2020. 22:07
0
Apel Nine Badrić: Mnogi su ostali gladni
Popularna hrvatska pjevačica Nina Badrić na svojoj Facebook stranici uputila je vlastima jasnu poruku i tražila da se muzičarima osigura rad, jer, kako kaže, od njenog posla ovise mnogi.

"Imam potrebu reći nešto u vezi cijele ove nevolje koja nas je sve zajedno snašla u zadnjih pola godine. Moje pjesme i moj posao nisam samo ja. Moje pjesme čine najmanje 15-ak ljudi koji sa mnom sudjeluju u stvaranju moje karijere od prvog dana. Ja i osobe koje su prepoznate u javnosti, koje stoje na fronti su tako neki nosači aviona ispod kojih stoji još 15-ak obitelji o kojima se brinemo sve ove godine i financijski i na svaki mogući način", započela je Nina.

Ona je dodala da su tu i oni koje vidimo zajedno s njom na sceni, poput njenog pratećeg benda, a oni "iza" su vozači, organizatori, nosači opreme, PR-ovci,...







"Čini mi se da smo ostali jedina profesija koja je ostala u lockdownu, da nisu donešene jasne mjere na koji način i pod kojim uvjetima mi glazbenici možemo nastupati, odnosno obavljati svoj posao", poručila je Nina.

Istakla je da muzika nije hobi te da je ona odgovorna za mnoge porodice.

"Od ovoga posla ovisi egzistencija jako puno ljudi i vjerujte mi da su mnogi ljudi danas u ovome svemu ostali doslovce gladni i jedva krpaju kraj s krajem. Molim Ministarstvo da se očituje po pitanju nas glazbenika i da nam otvori mogućnost, pod svim mjerama naravno, da ponovno počnemo rasditi", poručila je Nina.



(Nermana Crnčalo)

0
SHOWMAGAZINE
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
 

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2024, Source d.o.o.