18.1.2018. 21:40
0
Srbija izgubila sve šanse da se plasira u polufinale EP u rukometu
Rukometna reprezentacija Norveške savladala je Srbiju s 32:27, u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, u okviru Grupe 1.

Gledaoci su u prvom poluvremenu utakmice u Zagrebu vidjeli ravnopravan meč u kojem su oba tima postigla po 17 golova.

Međutim, u drugom poluvremenu igra Srbije se u potpunosti raspala, a Norveški rukometaši su desetak minuta prije kraja meča imali velikih sedam golova prednosti i tada je već bilo riješeno pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu s po osam postignutih golova bili su Sander Sagosen i Kristian Bjornsen, dok su u timu Srbije raspoloženi bili Žarko Šešum i Bojan Beljanski s po pet postignutih golova.

Srbija je ovim porazom izgubila šanse da se plasira u polufinale takmičenja.