26.1.2024. 19:45
0
Francuska je u finalu: Ovo nije moguće kakav gol su dali Francuzi nakon isteka utakmice
Rukometna reprezentacija Francuske prvi je finalist EP za rukometaše, koje se ove godine igra u Njemačkoj.

Naime, Francuska je u dramatičnom polufinalu pobijedila aktuelne prvake Evrope, Šveđane, sa 34:30 i to ankon produžetaka.

Ipak, Švedska ima itekako da žali za čim. Naime, Šveđani su pred sami kraj utakmice imali dva gola prednosti, ali su u posljednjoj minuti sve prokockali.

Francuska je imala da izvede samo jedan udarac sa devet metara, nakon isteka 60 minuta, a onda je Elohim Prandi postigao spektakularan gol i odveo utakmicu u produžetke.

Francuzi su u potpunosti razbili Šveđane u produžecima, te se tako plasirali u novo finale Eura.

Descat je bio najbolji kod Galajskih pijetlova sa osam golova, dok je kod Šveđana najbolji bio Claar sa devet golova.

U drugoj utakmici, večeras igraju Njemačka i Danska.